Mate 30 Pro'nun Ekranında Daha Büyük Kavisler Olacak

Mate 30 Pro’nun Ekranında Daha Büyük Kavisler Olacak

Son birkaç yıldır hayatımızın içinde yer alan kavisli ekrana sahip akıllı telefonların sayısı, her geçen gün artmaya devam ediyor. Hatta kavisli ekranın artık standart hâle geldiğini söylemek yanlış olmaz. Huawei’nin amiral gemisi serilerinden olan Mate model telefonlarda da kavisli ekran görülmeye başlanmıştı. Şimdiyse serinin yeni üyesi Mate 30 Pro’nun kavisli ekran dizaynıyla ilgili bir yeni bilgi ortaya çıktı. Akıllı telefonlarla ilgili yaptığı sızıntılarla bilinen Iceuniverse, Huawei Mate 30 Pro’nun Huawei P30 Pro’da olduğu üzere hem sol hem de sağ taraftan kavisli bir ekrana sahip olacağını gösteren bir ekran koruyucusunun görselini paylaştı.

Mate 30 Pro ile ilgili ortaya atılan bu teze dair şimdi Huawei cephesinden gelen bir açıklama yok. Üstelik bu, Huawei’nin cevapsız bıraktığı tek tez da değil. Daha evvel gelen sızıntılara nazaran Mate 30 Pro’da bulunan art kameraların çerçevesi, Mate 20 Pro’ya kıyasla daha büyük olacak. Bu ortada belirtmekte yarar var, Mate 30 Pro’nun kameralarıyla ilgili art kameraların çerçevesinin dikdörtgen, diğerinin de yuvarlak olacağı istikametinde 2 adet bilgi mevcut. Son olarak da tartışılması hâlâ son bulmamış çentiğin Mate 20 Pro’da bulunan çentiğe nazaran daha küçük olacağı söyleniyor.

Mate 30 Pro'nun Ekranında Daha Büyük Kavisler Olacak

Cihazın teknik özellikleriyle ilgili bugüne kadar ortaya çıkan bilgilerden bahsedecek olursak Mate 30 Pro’da, 90 Hz tarama suratına sahip bir OLED ekran bulunacağı, aygıtın Kirin 985 işlemciye sahip olacağı, süratli şarj özelliğinin 55 W gücünde olacağı ve 4.200 mAh kapasitesinde bir bataryanın telefonu besleyeceği söyleniyor.