Meizu 16s Pro, Bir Online Alışveriş Sitesinde Görüntülendi

Meizu 16s Pro, Bir Online Alışveriş Sitesinde Görüntülendi

2019 yılı akıllı telefon trendleri olan çentik, delikli ekran ve kızaklı kamera üzere akımlara kapılmayarak kendi özgün dizaynını oluşturan Meizu, 16 isimli modelindeki tasarım anlayışını devam ettirerek 16s modelini duyurmuştu. Gücünü Snapdragon 855 yonga setinden alan Meizu 16s'in misal güçte lakin ekran ve kamera geliştirmeleri içeren Pro modelinin de yakında tanıtılacağı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıl Meizu 16 (ülkemizde 16th) ve 16 Plus olarak iki farklı model hâlinde amiral gemisi aygıtlarını tanıtan Meizu, bu yıl yalnızca 16s ve nispeten daha uygun fiyatlı 16Xs modellerini tanıtmıştı. Artık ise üç art kameralı Meizu 16s Pro, Çinli alışveriş sitesi Taobao'da görüntülendi.

Meizu 16s Pro, Bir Online Alışveriş Sitesinde Görüntülendi

Meizu 16s'e nazaran önemli tasarım değişiklikleri içermeyen 16s Pro, üçlü art kamerasıyla 16s'ten ayrılacak. Hatırlayacak olursak Meizu 16s modelinde biri 48 MP geniş açılı, biri de 20 MP telefoto olmak üzere çift art kamera bulunuyordu. Meizu 16s Pro'da bulunacak üçüncü kameranın ise ultra geniş açı özelliğine sahip olacağı söylentiler ortasında.

Meizu 16s modelinde de olduğu üzere art tarafında rastgele bir parmak izi okuyucusu bulunmayan aygıtın ekrana gömülü parmak izi okuyucuyla geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Paylaşılan imajlarda aygıtın teknik ayrıntıları yer almasa da Meizu 16s Pro'nun da gücünü Snapdragon 855 yonga setinden alması bekleniyor.

Taobao'da listelenen Meizu 16s Pro, 3 Temmuz tarihinden beri ön siparişe açılmış durumda ve aygıtın resmi çıkış tarihinin Ağustos ayı olduğu biliniyor. Önümüzdeki haftalarda Meizu 16s Pro hakkında daha fazla ayrıntıya ulaşıyor ve sizlere aktarıyor olacağız.