Mi Mix 4'te Süper Yakınlaştırmalı Telefoto Lens Kullanılacak

Mi Mix 4’te Süper Yakınlaştırmalı Telefoto Lens Kullanılacak

Xiaomi’nin Mi Mix serisi, şirketin pazardaki en âlâ telefonları pozisyonunda ve Çinli üretici, bu seriyle her vakit için kullanıcılarına en son teknolojiyi sunmaya çalışıyor. Şirket, Mi Mix 3’te kullanıcılarına çerçevesiz bir tam ekran tecrübesi sunmuştu. Teknoloji devinin, serinin bir sonraki telefonu için planı ise yüksek çözünürlüklü kameralar olacak.

Xiaomi Eser Yöneticisi Wang Teng, Weibo hesabından yaptığı paylaşımda Mi Mix 4’te “periscope-cum-telefoto” lens olacağının ipuçlarını verdi. Bir kullanıcının, Mi Mix 4’te üstün yakınlaştırmaya sahip telefoto lens olup olmayacağını sorması üzerine Teng, bu özelliğin olabileceğini söyledi.

Mi Mix 4'te Süper Yakınlaştırmalı Telefoto Lens Kullanılacak

Periskop lens modülü, epeyce başarılı hibrit yakınlaştırma yeteneği sayesinde övgüleri toplamıştı ki Xioami de esasen bir sonraki Mi Mix akıllı telefonunda bu teknoloji kullanmak istiyor. Ayrıyeten şirketin son patent onayında, Xiaomi’nin periskop kamera teknolojisi üzerine çalışmalar yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu lensi daha evvel Huawei P30 Pro’da ve Oppo Reno 10x Zoom’da da görmüştük.

64 MP ve periskop kamera sisteminin yanı sıra Xiaomi Mi Mix 4’ün, yeni duyurulan Snapdragon 855 Plus ile birlikte geleceği düşünülüyor. Xiaomi ayrıyeten, bu işlemciyi kullanan Black Shark 2 Pro’nun tanıtımını önümüzdeki hafta yapacağının da duyurusunu yapmıştı.

Sizin Xiaomi’nin yeni Mi Mix markalı akıllı telefonundan beklentileriniz ne? Sizce şirket, kameranın yanı sıra yeni telefonuna ne üzere özellikler ekleyecek? Fikirlerinizi ve düşüncülerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.