Ubisoft Oyunlarının Tamamı Stadia'da Yer Alacak

Ubisoft Oyunlarının Tamamı Stadia’da Yer Alacak

Bu haftanın başında Ubisoft, tüm kütüphanesinin abonelik servisi Uplay+’ta yer alacağını söylemişti. Şirket, ayrıyeten Uplay+’ı Stadia kullanıcılarına da sunmayı planlıyor. Natürel bu, fiyatlı abonelik sistemine sahip olan Stadia’nın içerisinde öteki bir fiyatlı abonelik servisi olacağı manasına geliyor.

Oyunların, bulut sunucularındaki üst segment oyun bilgisayarlarında çalışıyor olması, port maliyetlerinin minimuma çekileceğini düşündürüyor olacak ki Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, yaptığı konuşmada Stadia’ya yapılacak yatırımların düzgün göründüğünü lisana getirdi.

Ubisoft Oyunlarının Tamamı Stadia'da Yer Alacak

Stadia’da çalışacak olan oyunların çok da değerli olmayacağını söyleyen Guillemot, “Şu an iş kolumuzun bir modülü ve kârlılığımızı korumak için Stadia ile güzel bir alakamız var” ifadelerini kullandı. Şirketin mali işler müdürü Frederick Duguet ise “Platform kurulunda Google’ın kelam sahibi olmasına müsaade vereceğiz. Şu an için söyleyebileceğimiz tek şey, finansal istikrarın bizim için değerli olduğu” dedi.

Maliyetlerle ilgili ayrıntılı bilgiler verilmese de Guillemot, yalnızca şu an çıkan oyunlara düşük maliyet uygulanacağını söyledi. Guillemot’un işaret ettiği gelecekteki “2.0 tipi oyunlar”, daha çok çalışma gerektirecek ve bu da port maliyetlerini artıracak.

Ubisoft, Assassin’s Creed Odyssey ile Stadia’nın beta testlerine katılmıştı. Dolayısıyla şirketin elinde optimizasyon ayarları hâlihazırda bulunuyor. Yani kütüphanenin geri kalanını da Stadia’ya aktarmak çok da sıkıntı olmayacaktır.