Microsoft'tan Telefonlarda Kullanılacak Oyun Kumandası

Microsoft’tan Telefonlarda Kullanılacak Oyun Kumandası

İşletim sistemi piyasasına hakim olan Microsoft, oyun kesiminde de ön planda olmak için tüm imkanları seferber etmiş durumda. En son geçtiğimiz yıllarda duyurulan Project xCloud sistemi kapsamında teknoloji devi, kullanıcıların sahip oldukları Xbox oyunlarını akıllı telefon ve tablet üzere öbür eserlerde de oynayabilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor.

Microsoft artık ise bu proje dahilinde oyunların daha kolay bir biçimde yönetilebilmesi için özel oyuncu kumandalarının prototipini üretti. Üretilen bu oyun kumandası, akıllı telefon ve tabletlerin dokunmatik ekranının dez avantajlarını minimalize etmek için geliştirildi.

İşte Microsoft'un ürettiği o prototip oyun kumandası:

Microsoft'tan Telefonlarda Kullanılacak Oyun Kumandası

Bu model, bir bütün olarak geliyor ve bütünleştiği kısımda şarj edilebiliyor. Ayrılabilen yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Microsoft'un bu kumandası, bu yapısı sayesinde eserlerin boyutunun değeri olmadan ahenk sağlayabiliyor.

Aslında Microsoft, bu projeye 2014 yılında başladı ve eserin üç boyutlu yazıcılar kullanılarak oluşturulan prototipi nihayet ortaya çıktı. Üstelik bu eserle ilgili ortaya çıkan tek ayrıntı, eserin prototipinin üretilmiş olması değil. Microsoft, bu oyun kumandasının patentini almış durumda. Bu da ilerleyen devirlerde bu konsolun seri üretime geçebileceği manasına geliyor.

Microsoft, ürettiği bu oyun kumandası ile taşınabilir oyun dalına ismini yazdıracağa benziyor. Pekala sizin bu oyun kumandası ile ilgili fikirleriniz nelerdir? Fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.