Mobil Cihazlara Tetris Royale Geliyor

Mobil Cihazlara Tetris Royale Geliyor

Battle royale çeşidindeki oyunlar, bilhassa son vakitlerde ziyadesiyle tanınan oldular. Fortnite ve PUBG üzere bu tıptaki oyunlar, piyasaya çıkmalarıyla oyun sanayisini önemli bir formda sarstı. Fakat bunlar dışındaki başka battle royale üslubunda bir oyun, ekseriyetle es geçiliyor: Tetris 99! Bunun sebebi Tetris 99'un, yalnızca Nintendo Switch’te oynanabilmesi olabilir lakin bu, değişiyor. İsmi “Tetris Royale” olan battle royale tipindeki yeni bir Tetris oyunu, taşınabilir aygıtlara geliyor.

Mobil Cihazlara Tetris Royale Geliyor

Oyun, N3twork isimli bir geliştirme stüdyosu tarafından iOS ve Android için yapılıyor. N3twork, şu an için oyunla alakalı rastgele bir oynanış görüntüsü yahut görseli paylaşmadı lakin oyunun ana sınırlarıyla Tetris 99’a benzeyeceği iddia ediliyor. Oyunda, öbür battle royale’lerde olduğu üzere, 100 kişilik bir müsabaka modu, tek kişilik maraton modu ve binlerce bireyle yarıştığınız günlük meydan okuma modu var. Ayrıyeten oyunda dönemsel olarak değişen bir skor tahtası olacak lakin oyunun, Tetris 99’un yapmış olduğu gibi turnuva düzenleyip düzenlemeyeceğini şu an için bilmiyoruz.

Mobil Cihazlara Tetris Royale Geliyor

N3twork, oyunun bu yılın sonlarına yanlışsız bir betasını çıkaracağını söyledi lakin bu sürüm yalnızca aşikâr yerlerde oynanabilecek ve firma, bu yerlerin nereler olduğunu açıklamadı. Oyunun Tetris 99’a benzemesi lakin daha küçük ekranlar için tasarlanmış olması bekleniyor. Ayrıyeten oyun, taşınabilir platformlarda olduğu için yalnızca Nintendo Switch’te olan Tetris 99’a kıyasla daha taşınabilir olacak.

Oyunun fiyatsız olacağı kestirim ediliyor. Lakin bu daha kesin değil, N3twork fiyatlar hakkında şimdi bir açıklamada bulunmadı.