Google'ın Büyüteç Simgeli Arama Butonu Değişiyor

Google’ın Büyüteç Simgeli Arama Butonu Değişiyor

Son devirlerde internet aleminde yayılan “simgeleri yazılarla değiştirme” trendine Google da katılıyor. Karışıklığı azaltmak ve kullanıcı tecrübesini en üst seviyeye çıkartmak emeliyle yapılan bu değişiklik, Google'ın arama motoru Google.com'un Orta butonunda fark edildi.

Google'ın Büyüteç Simgeli Arama Butonu Değişiyor

Google aramalarında üst tarafta yer alan ve sesli arama yapılmak istenildiğinde kullanılan mikrofon simgesinin çabucak sağındaki mavi büyüteç için Google, mavi renkteki Orta butonunu test ediyor. Her ne kadar büyük bir değişiklik yahut yenilik olmasa da Silikon Vadisi devi şirketin yaptığı bu değişiklikler, son kullanıcıya verdiği kıymeti gözler önüne seriyor.

Google'ın Büyüteç Simgeli Arama Butonu Değişiyor

Google'ın yeni özelliğini şu an için kendi internet tarayıcınızda göremeyebilirsiniz. Bunun sebebi ise Google'ın yeni özelliklerini kimi kullanıcılara sunarken kimi kullanıcılara sunmayarak geri dönütleri değerlendirmesi. Denemelerimize nazaran değişen Orta butonu, Google Hesabı faal iken gözüküyor lakin Bilinmeyen Pencere'yle yahut hesaptan çıkış yapıldığında gözükmüyor.