Monster Hunter: World'e DLSS Desteği Geliyor

Monster Hunter: World’e DLSS Desteği Geliyor

Nvidia’nın Deep Learning Harika Sampling (DLSS) isimli yapay zekâ teknolojisi, RTX ekran kartlarıyla ortak bir nokta taşıyor. İki teknoloji de şimdi çok sayıda oyunu desteklemiyor. Gelen yeni haberlere göre 2018 yılının en âlâ PC oyunu mükafatı almayı başarmış Capcom’un RPG oyunu Monster Hunter: World, DLSS dayanağı alacak.

Monster Hunter: World'e DLSS Desteği Geliyor

Nvidia’nın savına göre başarılı oyun, DLSS takviyesiyle birlikte 4K çözünürlükte oyunun görsel açıdan en güçlü anlarında %50 daha âlâ FPS performansı sunacak.

Nvidia'nın bu atılımıyla birlikte oyunda daha evvel 4K’da yüksek ayarlar açıldığı vakit elde edilemeyen 60 FPS kıymeti artık ulaşılabilir olacak. Nvidia, RTX 2060 ve RTX 2070 model ekran kartlarındaysa DLSS dayanağıyla birlikte oyunun stabil olarak 30 FPS’te oynanabildiğini söylüyor. Aşağıdan farklı model ekran kartlarının DLSS dayanağıyla birlikte yaşadığı FPS artışını gösteren grafiğe ulaşabilirsiniz.

Monster Hunter: World'e DLSS Desteği Geliyor

Monster Hunter: World’e DLSS takviyesiyle birlikte bir de “keskinleştirme” çubuğu geliyor. İsminden anlaşılabileceği üzere oyuncular, bu çubuğu kullanarak oyunun sunduğu görsellerin daha keskin ya da daha yumuşak olmasını sağlayabilecekler.

Monster Hunter: World'e DLSS Desteği Geliyor

Nvidia DLSS takviyesini içeren Monster Hunter: World güncellemesinin, 17 Temmuz’da indirilebilir hâle geleceği söyleniyor. Nvidia, her ne kadar DLSS dayanağının fiyatsız bir performans artışı sağladığını söylese de şimdilik kullanıcılar bu özelliğin ne kadar uygun çalıştığının oyundan oyuna değişiklik göstereceğini düşünüyorlar.