Muhteşem Fotoğraflar Çekebileceğiniz Kamera Uygulaması

Muhteşem Fotoğraflar Çekebileceğiniz Kamera Uygulaması

İyi bir fotoğraf çekmek için akıllı telefonunuzun nasıl bir kamera donanımına sahip olduğu epey kıymetlidir. Bununla birlikte kamera yazılımınızın ne kadar uygun olduğu, en az donanım kalitesi kadar kıymetlidir. Bu yazımızda sizlere taşınabilir fotoğrafçılık yeteneklerinizi çok daha üst düzeye çıkaracak olan Android telefonlar için geliştirilmiş bir kamera uygulamasından bahsedeceğiz.

Android ekosisteminde her üretici kendi kamera uygulamasını geliştirmektedir. Android kelam konusu olduğunda en güzel çalışan kamera yazılımının Google Camera uygulaması olduğunu söylemek fazla tezli olmaz herhalde. Sorun şu ki; Google, kendi kamera uygulamasını sadece Pixel akıllı telefonlarla hudutlu tutmuş durumda.

Eğer yeni ve yetenekli bir kamera uygulaması arıyorsanız size Open Camera uygulamasını tavsiye edebiliriz. Süratli deklanşörü, ISO ayarı, RAW formatında belge kaydetme, toplumsal medya paylaşımlarında kullanabileceğiniz filtreler ve çok daha fazla seçeneği ile Open Camera, aygıtınızın müsaade verdiği düzeyde kaliteli fotoğraflar çekebilmenizi sağlıyor.

Muhteşem Fotoğraflar Çekebileceğiniz Kamera Uygulaması

Yukarıdaki fotoğraflar Samsung Kamera uygulamasıyla Open Camera uygulamasının Galaxy S7 Edge’de vermiş oldukları farklı sonuçları görüyorsunuz. Sol tarafta Samsung Kamera, sağ tarafta ise Open Camera uygulamasının çektiği fotoğraf yer alıyor. Open Camera’nın gelişmiş özelliklerinden kimileri şu biçimde;

  • Reklamsız, büsbütün fiyatsız ve açık kaynaklı.
  • Hemen tüm telefonlarla uyumlu çalışır.
  • Otomatik stabilizasyon seçeneği ile fotoğrafları kusursuz halde istikrarlar.
  • Odak modları, sahne modları ve dahası ile farklı şekilde fotoğraf çekimlerini takviyeler.
  • Sesli komut ile fotoğraf çekme takviyesine sahiptir.
  • Deklanşör sesi kapatılabilir.
  • Çoklu dokunma dayanağı ile manzaraları çarçabuk yakınlaştırabilirsiniz.
  • Profesyonel modu sayesinde odak uzaklığından beyaz istikrarına kadar tüm ayarları manuel olarak gerçekleştirebilirsiniz.

10 milyondan fazla indirilme sayısına sahip olan Open Camera, 139 bin kullanıcıdan oy almış ve 5 üzerinden 4,3 ortalama puana ulaşmış durumda. Şayet siz de fotoğrafçılık yeteneklerinizi artırabileceğiniz yeni bir kamera uygulaması arıyorsanız buraya tıklayarak Open Camera’yı indirebilirsiniz.