Nijeryalı Adam Uçağın Kanadına Binip Seyahat Etmeye Çalıştı

Nijeryalı Adam Uçağın Kanadına Binip Seyahat Etmeye Çalıştı

Son vakitlerde uçaklarla ilgili ziyadesiyle enteresan haberlerle karşılaşıyoruz. Geçtiğimiz ay içerisinde bir yolcu “hava almak istediği için” acil durum çıkışını açmış ve şişme kaydırağı da faal hâle getirmişti. Üzerinden 1-2 gün geçmeden çok benzeri bir olay Türkiye'de yaşandı ve bir yolcu acil durum çıkışını açmaya çalıştı.

Geçtiğimiz cuma günü gerçekleşen bir olay ise akıllara sakinlik verdi. Murtala Muhammed Havalimanı'nda iç çizgilerde uçuş yapacak olan Nijerya merkezli Azman Air'ın uçağı, çok değişik bir enstantaneye sahne oldu.

Uçağın içerisinde bulunan bir yolcunun amatör çekimine nazaran Nijeryalı bir kişi, motorları çalışıyor olan bir uçağın kanadının üzerine çıktı. Paniğe kapılan yolcular ise durumu kabin takımlarına ve pilotlara bildirdiler.

Pilotlar ise durumu öğrendikleri anda motorlara giden gücü kestiler ve yetkilileri telsizi aracılığıyla haber verdiler. Uçağın üzerine çıkan kişi, derhal güvenlik vazifelileri tarafından nezaret altına alındı ve sorguya çekildi.

Nijeryalı Adam Uçağın Kanadına Binip Seyahat Etmeye Çalıştı

Ne var ki uçağın kanadının üzerine bir kişinin çıkması ve ortalığı paniğe vermesi, Azman Air'ın seferini geciktirmedi. Nijeryalı adam, kanattan indirildikten sonra motorları çalıştıran pilotlar uçuşa kaldığı yerden devam ettiler.

Açıklama yapan havalimanı yetkilileri, uçağın içinde bulunan yolcuların ve mürettebatın uçuş gerçekleştirildikten sonra bir dizi güvenlik uygulamalarından geçirildiğini söyledi.