Oppo, Avrupa Birliği'ne Yeni Bir Marka Başvurusunda Bulundu

Oppo, Avrupa Birliği’ne Yeni Bir Marka Başvurusunda Bulundu

Oppo, bu yılın başlarında büsbütün yeni Oppo Reno akıllı telefon serisini çıkararak kendisine yeni bir amiral gemisi serisi kazandırdı. 'Köpekbalığı yüzgeci' dizaynlı bir ön kameraya sahip olan Oppo, kızaklı kamera gibisi bir dizayna sahip olsa da evvelki telefonlardan epey farklı bir formda ortaya çıkmıştı.

Çinli şirket, Oppo Reno serisi telefonlarını çıkarmasının akabinde seriye yeni eklentiler getirmeye hazırlanıyor. Telefonları için bir kılıf oluşturmayı planlayan Oppo, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi'ne (EUIPO) bir belge gönderdi.

Oppo, Avrupa Birliği'ne Yeni Bir Marka Başvurusunda Bulundu

9/35/36/42 sınıfındaki 'FinShell' isimli fikri mülkiyet belgesi, 'akıllı telefon kılıfı, akıllı telefon kabı, ekran koruyucusu' biçiminde bir açıklamaya sahip. Belgenin açıklama kısmında farklı cinsten eserlerin gelebileceğine dair bir açıklık bırakılmış olsa da, Türkçeye 'yüzgeç koruyucu' ya da 'yüzgeç kabuğu' olarak çevrilebilecek FinShell ismi, Oppo'nun bir kılıf çıkaracağını bizlere söylüyor.

Tabii ki Oppo Reno serisi telefonların hangi modellerinin kılıfları edinip edinmeyeceğine dair bir bilgi bulunmuyor. Örneğin ön kamerası ekrandaki damla çentik üzerine yerleştirilmiş Oppo Reno Z'nin bu türlü bir kılıfı almasının kelam konusu bile olmadığını söyleyebiliriz.

Oppo, Avrupa Birliği'ne Yeni Bir Marka Başvurusunda Bulundu

Oppo, son vakitlerde Oppo Reno 10X Zoom FC Barcelona Edition isimli bir telefonu tanıtmıştı. Telefon, kutudan bir adet kollayıcı kılıf ile birlikte gelmişti. Bu özel seri telefonun yanı sıra Reno serisinde 4 adet telefon daha bulunuyor. Bu telefonların içerisindeyse Oppo Reno, Reno 10X Zoom Edition, Reno 5G ve Reno Z bulunuyor.

Son bilgilere nazaran Oppo'nun önümüzdeki haftalarda Reno F isimli bir telefonu da tanıtması bekleniyor. Şu an için Oppo'nun yeni telefonuna dair bir bilgi ortada bulunmuyor olsa da yeni fikri mülkiyet belgesinin ortaya çıkmasıyla birlikte telefonun kutudan bir kılıf ile çıkma ihtimali de bulunuyor. Reno F ile ilgili şu anki bilgilerimiz kısıtlı olsa da yeni bilgiler ortaya çıktıkça sizlerle paylaşıyor olacağız.