Nintendo, Yeni Oyun Konsolu Switch Lite'ı Duyurdu

Nintendo, Yeni Oyun Konsolu Switch Lite’ı Duyurdu

Nintendo Switch, ülkemizde dahil olmak üzere dünya çapında bir üne sahip. Fakat kullanıcılar genel olarak bu oyun konsolunun tartı ve büyük yapısından şikayetçiydiler. Bu şikayetleri göz önünde bulunduran şirket, biraz daha portatif olarak üretilen yeni oyun konsolunu duyurdu.

Nintendo Switch Lite olarak isimlendirilen bu konsol, mevcut sürüme nazaran daha farklı bir halde tasarlanmış durumda. Bu tasarım farkı konsola hem daha hafif hem de daha kullanışlı bir hava katıyor.

İşte Nintendo Switch: Lite:

Nintendo, Yeni Oyun Konsolu Switch Lite'ı Duyurdu

Nintendo'nun duyurduğu yeni konsola bakacak olursak; bu konsol mevcut sürüm üzere kesimli bir yapıda değil. Tek bir kesim halinde geliyor ve rahatlıkla taşınabiliyor. Ekrana yerleşik denetim kumandası bulunuyor. 5.5 inç dokunmatik ekrana sahip olan bu eser, standart bir akıllı telefonun ekranına yakın boyutlarda. Tıpkı orjinal konsol üzere 720p manzara çözünürlüğünü destekliyor fakat ekranın parlaklığı değiştirilemiyor.

Wi-Fi, Bluetooth ve NFC takviyesine sahip olan Nintendo Switch Lite, mevcut sürüme nazaran daha güçlü bir işlemci içeriyor. Şirket tarafından yapılan açıklamalara nazaran bu konsolun sahip olduğu işlemci, pil ömrünü daha optimize halde kullanıyor ve bu da aygıtın bataryasının mevcut sürüme nazaran az da olsa daha fazla kullanılabilmesine imkan tanıyor. Tüm bu özelliklerine rağmen yeni Nintendo Switch Lite, televizyonlara bağlanamıyor.

Nintendo, Yeni Oyun Konsolu Switch Lite'ı Duyurdu

Tüm bu özellikleriyle birlikte Nintendo Switch Lite; 20 Eylül'de piyasaya sürülecek ve fiyatı 199.99 dolar (yaklaşık 1.150 TL) olacak. Ayrıyeten kasım ayında Nintendo Switch Lite'ın Pokemon versiyonu çıkacak. Bu eserin fiyatı da 199.99 dolar olacak.

  • Not: Belirtilen fiyatlar Nintendo'nun global piyasalar için belirlemiş olduğu fiyattır. Bu eserin ülkemizde satışa çıkması halinde, fiyatında değişiklikler olabilir.