Online İnsan Sayısı, Dünya Nüfusunun Yarısını Geçti: 3,8 M

Online İnsan Sayısı, Dünya Nüfusunun Yarısını Geçti: 3,8 M

Anadolu Ajansı'nın aktardığına nazaran, internet kullanıcı sayısı 2018 yılında dünya nüfusunun yarısını geçerek 3,8 milyara ulaştı. Bununla bir arada internet kullanıcıları her geçtiğimiz yıl artarken, artış suratında bir azalma görülüyor.

Online İnsan Sayısı, Dünya Nüfusunun Yarısını Geçti: 3,8 M

Yukarıdaki infografikten de görebileceğiniz üzere internete erişim en çok Avrupa ve Kuzey Amerika'dan sağlanırken, en az da Afrika ve Orta Doğu'dan sağlanıyor. Bununla birlikte Asya Pasifik bölgesinde 9 sene içerisinde artış yerine bir azalma görülmüş.

Kullanıcı sayısının yüzde 21'i Çin'deyken, yüzde 12'sini Hindistan oluşturuyor. Hindistan'ı ise beklenildiği üzere yüzde 8 ile ABD takip ediyor. Türkiye ise listede 15. sırada.

Rapor, insanların internet kullanımında bilinçlendiğini, bu yüzden çoka kaçmaktan çekindiklerini ve zımnilik ve benzeri sebeplerden toplumsal medya kullanımında da azalmaya gittiğini gösteriyor. Bununla bir arada şirketlerin başarılı olması için dijital çağa geçiş yapması gerektiğini, tüketicilere şahsileştirilmiş eserler sunmanın internet ile çok daha kolay olduğunu ve bu sistemin de hem tüketici hem de üreticiye katkı sağladığını söyleyen rapor, siber güvenlik sistemlerinin de ülkelerin vazgeçemeyeceği bir pozisyonda bulunması gerektiğini ekliyor.