Oppo, Çalışır Durumdaki İlk Ekrana Gömülü Kamerayı Sergiledi

Oppo, Çalışır Durumdaki İlk Ekrana Gömülü Kamerayı Sergiledi

Akıllı telefonların en tanınan ve kriter bazında öncelikleri ortasında birinci sıralarda bulunan özelliklerinden birisi de kameralarıdır. Pek çok üretici, telefonlarını tanıtırken kamera özelliklerine bilhassa vurgu yapıyor. Hatta kimi firmalar, direkt kamerayı merkeze aldıkları modeller çıkarıyor.

Oppo, ön kamera konusunda büyük bir atılımı gerçekleştirmiş olabilir. Telefon ön kameraları, ya ekrandaki bir deliğe ya da bir çentiğe ekleniyor. Ekran bütünlüğünü bölmek istemeyenler ise açılabilir kameralar üzerinde çalışıyor. Oppo ise kamerayı ekranın altına gömmeyi başarmış üzere gözüküyor.

Firmanın resmi Twitter hesabından paylaşılan bir görüntüde, kamerayı birinci sefer görme talihi buluyoruz.

“Mükemmel, çentiksiz akıllı ekran tecrübesini arayanlar – etkilenmeye hazırlanın

Ekran altındaki birinci özçekim kamerası teknolojimize bakıyorsunuz. RT!”

Video birinci olarak, Çin’in toplumsal medya sitesi Weibo’da Oppo Lider Yardımcısı Bran Shen tarafından paylaşıldı. Shen, bu etapta ekran altındaki kameraların olağan kameralar ile birebir sonuçları elde etmesinin güç olduğunu, optik kalitede birtakım kayıplar yaşandığını belirtse de umutsuz değil. Shen, “Hiçbir yeni teknoloji direkt kusursuzluğa sıçrayamaz.” diye yazdı.

Oppo, Çalışır Durumdaki İlk Ekrana Gömülü Kamerayı Sergiledi

Oppo’nun kelam konusu inovasyon olduğunda haklı bir ünü var. Firma daha evvel çok süratli VOOC şarj ve periskop yakınlaştırma lensleri üzere son eserlerde de karşımıza çıkan atılımlar gerçekleştirdi. Ekrana gömülü ön kameraya sahip birinci akıllı telefonu ne vakit göreceğimiz şimdi bilinmiyor lakin artık üretilebildiklerini biliyoruz. Piyasaya ne vakit gireceklerini ise bize vakit göstercek.