Huawei Mate 30 Lite'ın Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Huawei Mate 30 Lite’ın Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Son zamanlarda sıkıntılı günler geçiren Huawei, eser çalışmalarını da sürat kesmeden sürdürüyor. 5 Haziran'da Çin piyasasında yerini olacak olan Huawei'nin yeni modeli Mate 30 Lite'ın teknik özellikleri fiyatı ve muhakkak oldu. Buna nazaran telefon Çin piyasasında 2.500 Yuan (yaklaşık 2.120 TL) karşılığında satılacak.

Telefonun donanımsal özelliklerine geçmeden evvel fiziki yapısına daha yakından bakacak olursak; çentikli bir ekrana sahip olan Mate 30 Lite, USB-C tipi şarj soketine sahip olduğunu da gösteriyor. İşte Huawei'nin yeni modeli Mate 30 Lite;

Huawei Mate 30 Lite'ın Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Telefonun donanımsal özelliklerine yakından bakacak olursak; bizleri birinci olarak 6 GB RAM kapasitesi ve 128 GB dahili belleğiyle karşılayan Huawei Mate 30 Lite, üçlü art kamerasıyla geliyor. Huawei yetkilileri şimdilik işlemci hakkında bir açıklama yapmadılar.

Huawei'nin Mate 30 Lite modelinin tüm özelliklerini öğrenebilmemiz için birkaç gün daha beklememiz gerekiyor. Ayrıyeten bu modelin öteki ülkelerde ne vakit satışa çıkacağı ve fiyatının ne olacağı da başka bilinmezler ortasında.