Oppo ve Vivo, Amiral Gemilerinde Çift Bant Wi-Fi Kullanacak

Oppo ve Vivo, Amiral Gemilerinde Çift Bant Wi-Fi Kullanacak

BBK Electronics isimli bir kuruluşun bünyesinde ticari hayatlarını sürdüren Vivo ve Oppo, bundan sonraki amiral gemisi telefonlarıyla ilgili etkileyici bir çıkış yaptılar. Şirketlerin ortak olarak yaptıkları duyurularda, bundan sonraki amiral gemilerinde çift bant Wi-Fi takviyesinin bulunacağını açıklandı.

Nedir bu çift bant Wi-Fi takviyesi?

Oppo ve Vivo, Amiral Gemilerinde Çift Bant Wi-Fi KullanacakÇift bant Wi-Fi takviyesi, akıllı telefonlardaki Wi-Fi kontaklarının hem 2.4 Ghz'ye hem de 5.0 Ghz'ye birebir anda bağlanabilmesine imkan sağlıyor. Bu sistem sayesinde telefonlar, hem daha kararlı bir internet ilişkisi sunuyorlar hem de internet suratlarında gözle görülür bir artış oluyor. 

Oppo ve Vivo, Amiral Gemilerinde Çift Bant Wi-Fi Kullanacak

Şirketlerin Weibo üzerinden yaptıkları duyurularda bu özelliğin nasıl kullanılacağı ile ilgili kırkar saniyelik görüntüler paylaşıldı. Oppo'nun Reno 10x modelini kullandığı görüntüde telefonlar 2.4 Ghz ve 5 Ghz'lik Wi-Fi ağlarına bağlandı ve ortadaki farklar açıkça gösterildi. 

Vivo'da Oppo'ya emsal bir halde iki farklı iQOO modelini kullandı. iQOO'larda da hem indirme suratlarının yüksekliğine hem de gecikme sürelerindeki düşüklüğe dem vuruldu. 

Çinli üreticiler artık, bu sistemi akıllı telefonlarında kullanacaklar. Şirketlerin bu özelliği dahil etmesiyle birlikte, üretecekleri modellerin sık sık konuşulacağını söylemek mümkün görünüyor.