OUKITEL'in 10.000 mAh Bataryalı Telefonu Ön Siparişe Çıkıyor

OUKITEL’in 10.000 mAh Bataryalı Telefonu Ön Siparişe Çıkıyor

OUKITEL, K serisiyle birlikte akıllı telefon batarya alanındaki rekabeti güzelce harlayacak. Şirket, en tanınan telefonuyla birlikte batarya kapasitesini bir adım öteye götürüyor ve aygıtını kullanıcılarına 10.000 mAh bedelindeki bataryayla birlikte sunuyor.

OUKITEL'in 10.000 mAh Bataryalı Telefonu Ön Siparişe Çıkıyor

Telefonun batarya dışındaki başka özelliklerine bakacak olursak telefonun su damlası çentikli ekranı, 6,3 inç boyutunda ve FHD çözünürlüğe sahip. Telefonun ekran gövde oranı %92,7. MediaTek’in Helio P35 işlemcisini kullanan telefon 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolamayla birlikte geliyor. K12’nin art tarafında yer alan iki kamera 16 MP ve 2 MP pahasında. Şirket, ana sensöründe Sony’nin IMX298’ini kullanıyor.

Kullanıcıların asıl dikkatini çeken bataryaya geri dönecek olursak telefon, 5V/6A muhteşem süratli şarj dayanağı sunuyor. Bir evvelki 9 V / 2 A ile kıyaslandığında neredeyse iki kat daha süratli denilebilir. Ayrıyeten telefonun 10 bin mAh’lik devasa bataryası tam doluma iki saatin altında ulaşıyor.

OUTKITEL K12’nin global ön satışları 10 Haziran’da başlayacak. Telefonun fiyatı ise 249,99 dolar olarak belirlenmiş. Telefonun, uzun kullanımlık batarya isteyenlerin göz atması gereken bir telefon olduğunu söyleyebiliriz.