Pixel 4'ün Tüm Tasarımını Ortaya Koyan Görseller Yayınlandı

Pixel 4’ün Tüm Tasarımını Ortaya Koyan Görseller Yayınlandı

Google'ın yeni amiral gemileri Pixel 4 ve Pixel 4 XL hakkında birçok şey hâlâ onaylanmamış olsa da ortaya çıkan bilgilerden yola çıkarak Google'ın yeni amiral gemilerinin üretilen en süratli ve en güçlü Pixel aygıtlar olacağını biliyoruz. Donanım ve yazılım konusunda önemli bir ilerleme kaydeden Google'ın yeni aygıtları hakkında tam olarak bilinmeyen tek nokta da açığa kavuştu.

Tam olarak bilinmeyen tasarım konusu, aslında geçtiğimiz aylarda çok değişik bir halde açığa çıkmıştı. Ekim ayına kadar çıkmayacak olan telefonu Pixel 4'ün dizaynını kendisi paylaşan Google, aygıtın dizaynına dair merakları biraz olsun dindirmiş olsa da kullanıcıları daha da fazla heyecanlandırdı.

Pixel 4'ün Tüm Tasarımını Ortaya Koyan Görseller Yayınlandı

Durum her ne olursa olsun Google, Pixel 4'ün sadece art panelinin dizaynını onaylamış oldu. Bu da ön panelin (bugüne kadar) gizemini koruduğu manasına geliyordu. Yeni çıkan görsellerse sırf ön paneli değil, telefonun tüm açılarını ortaya koyuyor.

Sudanshu Ambhore isimli bir Twitter kullanıcısı, telefonun kılıf render'larından manzaraları paylaşarak telefonun dizaynını gözler önüne serdi. Ortaya çıkan görsellerin Google'ın paylaştığı görsellerle örtüşmesi de birçok kişiyi heyecanlandırdı.

Pixel 4'ün Tüm Tasarımını Ortaya Koyan Görseller Yayınlandı

Elimize geçen görselleri yakından incelediğimiz vakit amiral gemilerinde görmeye pek de alışık olmadığımız bir ayrıntı çabucak kendini belirli ediyor. Telefonun sağ üst kısmında rahatlıkla görülebilen bir delik, telefonda 3,5 mm kulaklık girişinin olacağının sinyallerini veriyor.

Pixel 4'ün Tüm Tasarımını Ortaya Koyan Görseller Yayınlandı

Telefonun alt tarafına baktığımızdaysa iki adet hoparlör boşluğunun ortasına pozisyonlandırılmış Type-C bir USB girişini görmek mümkün. Telefonun güç ve ses açma kapatma tuşu bir kenarda toplanırken öteki kenarda pak bir manzara elde edilmiş.

Son olarak telefonun ön kısmına baktığımız vakit iki adet ön kameranın telefonun ortasına, birbirlerinden başka formda yerleştirdiğini görebiliyoruz. Telefonun üstündeki çerçeve alt taraftakine nazaran daha geniş olarak tasarlanırken kenarlarda çerçevenin neredeyse bulunmadığını da söyleyebiliriz.

Pixel 4'ün Tüm Tasarımını Ortaya Koyan Görseller Yayınlandı

Şu an ortaya çıkan fotoğrafların telefonun en son dizaynını kanıtlamadığını belirtmekte yarar var. Pixel 4 ailesiyle ekim ayında tanışacağımızı da varsayarsak telefonun dizaynını onaylayabileceğimiz canlı fotoğrafların çıkması için hâlâ uzun bir müddete sahip olduğumuzu söyleyebiliriz.