Google: Stadia Bir Netflix Olmayacak

Google: Stadia Bir Netflix Olmayacak

Google'ın yaptığı duyuruyla birlikte oyun kesiminde yeni bir sayfa açıldı. Google Stadia. Google'ın bu bulut üzerinden oyun sistemi, oyunseverlere yenilikler kazandıracak olsa da ülkemizin Google Stadia'ya hem fiyat hem de internet suratı nedeniyle nasıl alışacağı tartışma konusu.

Google'ın eserlerinden sorumlu olan Andrey Doronichev, Reddit üzerinden bir soru yanıt aktifliği düzenledi. Bahisle ilgili olarak gelen soruları yanıtlayan Doronichev, Google Stadia'nın kullanıcılara sunacağı imkanlarla ilgili bilgi verdi. Varsayım edilebileceği üzere en çok soru, abonelik hizmetlerinin nasıl olacağı konusu üzerinden geldi ve Doronichev, Google Stadia'nın Temel üyeliğiyle Pro üyeliği ortasındaki farkları anlattı.

Google: Stadia Bir Netflix Olmayacak

Google Stadia Pro abonelik hizmetinin, oyunlar için Netflix olmadığını söyleyen Doronichev, Pro aboneliğe sahip olacak olan kullanıcıları pek çok avantajın beklediğini söyledi. Doronichev, Google Stadia'nın abonelik hizmetinin daha çok PlayStation Plus ve Xbox Live Gold üyeliklerine benzeyeceğini söyledi. Mevzuyu biraz daha derinine indiren Doronichev, Google Stadia Pro abonelerinin, 4K çözünürlüğünde oyun keyfi yaşayabileceklerini, 5.1 ses takviyesini kullanabileceklerini, Pro abonelere özel indirimlerin olacağını ve her ay nizamlı olarak fiyatsız oyun oynayabileceklerini söyledi. Birinci fiyatsız oyunu da duyuran Doronichev, Destiny 2'nin fiyatsız olarak verilen birinci oyun olacağını söyledi.

Google Stadia'nın Temel paketinde bu imkanların olmayacağını söyleyen Doronichev, oyuncuların özel indirimlerden ve fiyatsız oyunlardan yararlanamayacaklarını belirtti. 

Google'ın Pro paket için belirlemiş olduğu fiyat 10 dolar. Elbette bu fiyat, ABD için belirlenmiş durumda ve öbür ülkelerdeki fiyatlandırmalar şimdi netleşmiş durumda değil.