PlayStation'da 2016'dan Beri Bulunan Bir Özellik Keşfedildi

PlayStation’da 2016’dan Beri Bulunan Bir Özellik Keşfedildi

Kimi oyunseverler bilgisayarları üzerinden oyun oynamayı tercih ederken, bazıları ise oyun konsollarını kullanıyorlar. PlayStation bu mevzuda, piyasanın en çok tercih edilen konsollarından bir tanesi.

PlayStation için oyun geliştirici şirketler kimi zaman oyunlarını daha cazip kılmak için oyunlara birtakım saklı başarımlar ekliyorlar. Gizlendiği için bu başarımları kazanmak için ne yapmaları gerektiğini bilmeyen oyuncular, bunu oyun sırasında keşfediyorlar.

PlayStation'da 2016'dan Beri Bulunan Bir Özellik Keşfedildi

Bir Reddit kullanıcısının fark ettiği yenilik ise, aslında bu zımnî başarımların nasıl kazanılabileceğinin bir yolunun olduğunu, üstelik bu yolun 2016 yılından beri PlayStation'da kullanılabildiğini ortaya çıkardı. Oysaki PlayStation oyunlara gizlenen başarımları, kolay bir tuş kombinasyonuyla gösteriyormuş fakat konsol sahiplerinin bundan haberleri yokmuş.

Dilerseniz birinci olarak Reddit kullanıcısının ortaya attığı bu yolun ortaya çıkışına yakından bakalım;

PlayStation'da 2016'dan Beri Bulunan Bir Özellik Keşfedildi

“Yaklaşık beş yıldır PlayStation 4 sahibiyim. Bilinmeyen bir başarımın nasıl kazanılacağını ise yeni öğrendim. Şayet bir bâtın başarımda kare tuşuna basarsanız, sistem bu bilinmeyen başarımın ne olduğunu söylüyor.”

Reddit'te yapılan bu paylaşım, PlayStation Twitter takımının de dikkatini çekti. Biraz alaycı, birazsa samimi bir yaklaşımla PlayStation, şu yanıtı verdi;

Şirket çabucak akabinde da bu özelliğin 2016 yılında sunulan 4.0 sürüm güncelleştirmesinde bulunduğunu açıkladı.

Ancak bu özelliğin pek çok kullanıcı tarafından bilinmiyor olması, yanlışın Sony'de olduğunun söylenmesine neden oldu. Pek çok Twitter kullanıcısı, bu paylaşımın ardından kendilerinin duyurmadığı bir özellikten müşterilerin bilgisinin olmamasının olağan olduğu tarafında iletiler paylaştılar.