Pocophone F1 İçin Android Q Beta Test Programı Yakında

Pocophone F1 İçin Android Q Beta Test Programı Yakında

Xiaomi'nin alt markalarından biri olan Pocophone'un birinci ve tek aygıtı Pocophone F1, Aralık 2018 itibariyle Android 9.0 Pie tabanlı MIUI 10 sürümüne güncellenmişti. Artık ise şirket, Android Q sürümünü F1 için yayınlamaya hazırlanıyor. Şirket yetkililerinden Alvin Tse, yaklaşık 10 gün evvel Pocophone F1 için Android Q'nun planlanan güncellemeler ortasında olduğunu söylemişti.

Pocophone F1 İçin Android Q Beta Test Programı Yakında

Mi Community sayfasında paylaşılan yeni gönderide ise şirketin yakın gelecekte yayınlayacağı Android Q tabanlı ROM'u için beta tester'lar arandığı belirtildi. Haftalık olarak yayınlanan MIUI Küresel Beta güncellemelerini bir müddetliğine askıya alan Xiaomi, son günlerde düzgünce Android Q'ya odaklanmış üzere görünüyor. Pocophone F1'in haricinde Xiaomi; Mi 6, Redmi 6 ve Redmi 6A modelleri için de Android Pie beta kullanıcıları arayışında.

Xiaomi'nin beta kullanıcı arayışı herkese açık olsa da Mi Community'nin etkin üyeleri öncelikli durumda. Yani bir Pocophone F1 sahibiyseniz ve Android Q sürümünü bir an evvel kullanmak istiyorsanız Mi Community profilinizi bir an evvel oluşturup şu adresten müracaatınızı yapabilirsiniz.