Prince of Persia'nın Yaratıcısı Yeni Bir Oyun Yapmak İstiyor

Prince of Persia’nın Yaratıcısı Yeni Bir Oyun Yapmak İstiyor

GameLab Barcelona’da bir hayranın sorduğu yeni bir Prince of Persia oyunu yapmak isteyip istemediği sorusuna Jordan Mechner, “Eski oyunları yine yapmayı çok isterim” halinde karşılık verdi. Büsbütün yeni bir oyun yapmak isteyip istemediği sorusuna da olumlu karşılık veren Mechner, yarattığı seriye hâlâ ilk günkü kadar bağlı. O denli ki Mechner, Prince of Persia’nın 30. yılını kutlamak için Prince of Persia serisinin nasıl yapıldığını anlatan bir kitap bile hazırlıyor.

Prince of Persia'nın Yaratıcısı Yeni Bir Oyun Yapmak İstiyor

Aslına bakarsanız bu Mechner’ın yeni bir Prince of Persia oyunu yapmak istediğini birinci söyleyişi değil. Geçtiğimiz sene model Chrissy Teigen seriyle ilgili bir tweet atmıştı. Bu tweet'e yanıt olarak yeni bir oyun yapmak için elimizden geleni yapıyoruz diyen Mechner, biz kelimesinin kimleri kapsadığını söylememişti. Açıklamadaki gizeme karşın hayranlar, bu tweet'ten sonra çok heyecanlanmıştı.

Prince of Persia'nın Yaratıcısı Yeni Bir Oyun Yapmak İstiyor

Şimdilik resmi bir açıklama yok. Mechner ve Ubisoft’un yeni bir Prince of Persia oyunuyla ilgili bir projeleri varsa bile ayrıntıları kimse bilmiyor. Öteki yandan Ubisoft da Prince of Persia serisini tam manasıyla bırakmış değil. Buna örnek olarak Ubisoft’un E3 2019’da tanıttığı üyelik sistemini gösterebiliriz. Bu üyelik sistemine abone olan herkes, Prince of Persia oyunlarına fiyatsız erişim hakkı sağlayacak.

Ubisoft, Prince of Persia serisiyle bir adım atmak istese bile bu adımı atmadan evvel bir şeyler görmek isteyecektir. Mechner’ın çıkaracağı kitabın ne kadar ilgi göreceği Ubisoft için bir ölçek olabilir. Şimdilik hiçbir şey kesin değil lakin en azından serinin yaratıcısını yanlarında görmek hayranlar için heyecan uyandırıcı.