PUBG'de Çorba Parası Çıkartacak 5 Taktik

PUBG’de Çorba Parası Çıkartacak 5 Taktik

Neredeyse tam 2 yıl evvel, 23 Mart 2017 tarihinde piyasaya sürülen PlayerUnknown’s Battlegrounds’ta (PUBG) uçaktan atlayarak serüveninize başlıyorsunuz. Yere kıymet değmez silah bulmanız ve kendinizi müdafaanız gereken bir ortamda buluyorsunuz.

Silah bulunmasına bulunuyor lakin keşke her şey sonrasında da kolay olsa. Nişan almak ve rakibe isabetli atış gerçekleştirmek her yiğidin harcı değil. Bu yazımızda sizlere PUBG’deki silahları daha yeterli kullanmanızı sağlayacak taktikleri göstereceğiz.

 • PUBG fiyatsız PC sürümünü indirmek için tıklayın.

PUBG'de Çorba Parası Çıkartacak 5 Taktik

1. Dürbüne hâkim olmak.

4x yakınlaştırmalı dürbün, oyundaki çabucak hemen her silaha takılabilen ve uzaktaki rakipleri avlamayı kolaylaştıran bir eklenti olarak karşımıza çıkıyor. Pekala hiç dürbünün üzerindeki çizgilerin ne manaya geldiğini yahut hangi aralıklara denk düştüğünü merak ettiniz mi?

PUBG'de Çorba Parası Çıkartacak 5 Taktik

 • Okun ucu: 100 metre,
 • Okun ortası: 200 metre,
 • Sapın ucu: 300 metre,
 • 1. çentik: 400 metre,
 • 2. çentik: 500 metre,
 • 3. çentik: 600 metre,

2. Hareketli hedefler nasıl vurulur?

PUBG'de Çorba Parası Çıkartacak 5 Taktik

Bu hususun püf noktası, amacınızla aranızdaki aralık. Bu arayı tayin etmeniz için rastgele bir taktik bulunmuyor. Arayı kestirmek büsbütün sizin deneyiminize kalmış bir durum.

 • Hedefiniz yaklaşık 100 metre uzaktaysa, çabucak önünde koşan birisi varmış üzere koştuğu tarafa hakikat ateş edin.
 • Hedefiniz yaklaşık 200 metre uzaktaysa, çabucak önünde koşan iki kişi varmış üzere koştuğu istikamete gerçek ikinci şahsa ateş edin.
 • Eğer birinci merminiz maksadı vurmadıysa, bu mermiyi baz alarak nereye ateş etmeniz gerektiğinizi ayarlayın. Bu usul el alışkanlığı olarak sizde gelişecektir.
 • Farklı silahlar farklı mermi gidişatları demektir. Elinizde 7,62 mm mermili bir silah varsa merminiz daha düz ve uzağa, 9 mm mermili bir silah varsa merminiz çok daha eğimli ve kısa bir aralığa gidecektir.

3. Nasıl daha yeterli nişan alınır?

PUBG'de Çorba Parası Çıkartacak 5 Taktik

Farenizin DPI (inç başına nokta) bedeli burada gerçek manada değer taşıyor. Oyuncu farelerinden birisine sahipseniz DPI ayarınız yüksek ihtimalle farenizde bulunuyordur. Uzaktaki amaçları nokta atışıyla vurabilmek için dürbünü açtığınızda (keskin nişancı silahınızda) düşük DPI kıymetine geçiş yapın.

Dürbününüzü açtığınızda Shift tuşuna basılı tutarsanız nefesinizi tutarsınız ve çok daha isabetli bir atış gerçekleştirebilirsiniz.

4. Daha isabetli atış nasıl yapılır?

PUBG'de Çorba Parası Çıkartacak 5 Taktik

Yakın ara çatışmalarda Red Dot yahut Holographic dürbün tiplerini tercih etmeniz, savaş alanını görmeniz ve daha yeterli bir atış yapabilmeniz için faydanıza olacaktır.

PUBG'de Çorba Parası Çıkartacak 5 Taktik

Bir duvarın yahut pürüzün ardına saklandığınızda Q ve E tuşlarıyla yalnızca başınızı dışarı çıkararak ateş edebilir ve daha küçük bir amaç hâline gelebilirsiniz. Üst üste birebir yerde gözükmemeye dikkat edin.

Tam otomatik silahları kullanıyorsanız geri sekmeye dikkat edin. Çok uzun mühlet ateş etmeyin çünkü silah denetimden çıkabilir. Bunun yerine kısa kısa lakin seri atışlar yapmayı deneyin. Silahınızı tek mermi moduna almanızın da isabet oranınıza katkısı epeyce fazla.

5. Kendinizi geliştirin.

PUBG'de Çorba Parası Çıkartacak 5 Taktik

Farenizin DPI bedellerine, silahların sekmelerine, mermilerin gidişlerine alışabilmek için 10-20 tahminen de daha fazla oyun boyunca Pochinki, Okul, Hacienda üzere kalabalık yerlere atlayın ve direkt çatışmaya girin.

4 kişilik grup oyunlarına tek başınıza (solo) girin. Bu sayede çok daha fazla rakiple tek başınıza gayret etme fırsatını yakalayacak ve pratik yapabileceksiniz.

Bu süreçte çatışmalardan kaçmayın, çatışmaların ortasına son hız giriş yapıp etrafı dağıtan agresif oyuncu siz olun. Rakibinize beklemediği anda beklemediği yerden saldırın.

Yukarıda bahsettiğimiz taktikleri uygulayarak oyundaki sıralamanızı her geçen gün yükseltebilir ve çorba parası çıkarmaya her maç ile bir adım daha yaklaşabilirsiniz fakat unutmayın ki bu taktiklerin sizi en üst düzeye taşıyacağına dair bir garanti yok. Bundan sonrası sizin oynama marifetinize kalmış.