Realme 2 Pro'nun Android 9 Pie Güncellemesi Geri Çekildi

Realme 2 Pro’nun Android 9 Pie Güncellemesi Geri Çekildi

2018'in Aralık ayında verdiği bir kelam ile Realme, tüm akıllı telefonlarını 2019'un Haziran ayının sonuna kadar Android 9 Pie işletim sistemine güncelleyeceğine kelam vermişti. Bugün ise Realme'nin en çok satılan akıllı telefonlarından birisi olan Realme 2 Pro, Android 9 Pie işletim sistemi güncellemesine kavuştu.

Realme 2 Pro'nun Android 9 Pie Güncellemesi Geri Çekildi

RMX1801EX_11.A.20 yapı numarasına sahip olan güncelleme, ColorOS 6 arayüzünü de Realme 2 Pro'ya getiriyor. Güncelleme notlarına nazaran akıllı telefonun en değerli eksiği olan bildirim ikonlarının yalnızca pop-up olarak çıkıp sonrasında bildirim çubuğunda ikon olarak gözükmemesi sorunu da bununla bir arada kalkıyor.

Güncellemeyi Realme 2 Pro akıllı telefonlarına yükleyen birtakım kullanıcıların cihazlarının daima olarak kendisini yine başlatması sonucunda ne var ki dağıtıma çıkarılan güncellemenin geri çekilmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Realme 2 Pro'nun Çinli firmanın Pie Yenileştirme sayfasında listelenmemesi ise bu iddiayı doğruluyor.

Durum ile ilgili bir açıklama yapan Realme, kusurun farkında olduklarını ve yanılgının tahliline dair bir yolu kullanıcılarıyla paylaştıklarını bildirdi.