Sadece Drone Kullanılarak Çizilen Muhteşem Ötesi Graffiti

Sadece Drone Kullanılarak Çizilen Muhteşem Ötesi Graffiti

Drone'lar tartışmalı bir mevzu olsalarda gelecek devirlerde pek çok alanda kullanılacağını söylemek mümkün. Küçük yapıları ve hareket kabiliyetlerinin yüksek oluşu, farklı dallarda kullanılmalarını sağlıyor. O denli ki drone'lar, artık sokak sanatının da bir modülü olmuş durumdalar.

İtalya'nın Torino kentindeki sokak sanatkarları, Rusya merkezli Tsuru Robotics ile iş birliği yaparak yalnızca drone'un kullanıldığı bir graffiti çalışması yaptılar. 100 farklı dizaynın birleştirilmesiyle oluşturulan bu sanat yapıtı, 2 gün içerisinde tamamlandı ve bu tasarım tamamlanana kadar 620 metre boyama yapıldı. Oluşturulan bu graffitinin boyutları ise 14 x 11 metre. 

İşte drone kullanarak oluşturulan o graffiti çalışması:

Sadece Drone Kullanılarak Çizilen Muhteşem Ötesi Graffiti

Üç farklı rengin kullanıldığı bu graffiti çalışmasının teması “Kenti Tasarla” olarak belirlendi. Bu bağlamda konutlar, insan figürleri, ağaçlar ve hava araçları üzere farklı cisimler çizildi. 

Bu graffiti yapıtının varlığı, yeni oluşturulan bir idare sistemi sayesinde gerçekleşti. Bu sistem, drone'ları anlık olarak takip etti ve bu ihtişamlı çizimin oluşmasını sağladı. İşte bu graffitinin oluşturulma sürecinde yaşananlar;