Huawei Mate 30'un DxOMark'ta Rekor Kıracağı İddia Edildi

Huawei Mate 30’un DxOMark’ta Rekor Kıracağı İddia Edildi

ABD ile yaşadığı sorunların kısmen çözülmesinin ardından kendini toparlayarak amiral gemisi üretimine sürat kesemeden devam eden Huawei, isminden ziyadesiyle bahsettirecek aygıtlarla kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Huawei'nin yakın gelecekte en fazla dikkat çekecek aygıtının Mate 30 Pro olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tamamen farklı bir dizaynla ortaya çıkacak olan Huawei Mate 30 Pro, çember biçiminde bir kamera dizaynını benimseyecek. Tüm bunların yanı sıra aygıtta dört adet lens kullanılacak.

Şu an için Huawei'nin hangi kamera sensörlerini kullanacağı net olarak bilinmese de kamera üzerinde 5x optik zoom lensinin yer alacağı açıkça görülebiliyor. Render'lar incelendiği vakit Leica'nın logosu da aygıtın kamera kısmında görülebiliyor. Leica Vario-Summilux-H 1:1.6-3.4/16-125mm ASPH etiketini barındıran telefon, tez edilen DxOMark puanıyla da daha tanıtılmadan dikkat çekmiş durumda.

Huawei Mate 30'un DxOMark'ta Rekor Kıracağı İddia Edildi

Gelen bilgilere nazaran Huawei Mate 30 Pro, tanıtıldığında DxOmark'ta 115 puan alacak. Bu puan, DxOmark'ta bir akıllı telefonun almış olduğu en yüksek puan olacak. Listenin şu anki hükümdarı ise 112 puan ile tekrar Huawei tarafından üretilen P30 Pro.

Huawei Mate 30 Pro'nun Ekim ayında tanıtılması bekleniyor. Bu nedenle şu ana kadar ortaya çıkan tüm bilgiler ve görsellere kuşku ile yaklaşmakta yarar var. Yeniden de Huawei'nin çarpıcı bir akıllı telefon tanıtması, kimse için sürpriz olmayacaktır.