Samsung, 7 Modeli İçin Haziran Güvenlik Yamasını Yayınladı

Samsung, 7 Modeli İçin Haziran Güvenlik Yamasını Yayınladı

Samsung, son periyotta telefonlarının yazılımlarını birer ikişer güncellemeye başladı. Galaxy A10 ve Galaxy A2 Core, Android’in Haziran güvenlik yamasını alan son telefonlar oldu. Samsung ayrıyeten eski amiral gemisi telefonlarından Galaxy Note 8 ve şu anki amiral gemisi telefonları Galaxy S10 serisi için de güvenlik yaması yayınlamayı ihmal etmedi. Geçmişte güncelleme yapmak için geç kalmakla suçlanan Samsung, bu kere elini daha çabuk tutuyor.

SamMobile’dan gelen haberlere nazaran Galaxy A10’un güncellemesi Hindistan’da, Galaxy A2 Core’un güncellemesi Irak’ta başladı.

Samsung, 7 Modeli İçin Haziran Güvenlik Yamasını Yayınladı

Öte yandan yeni güncelleme ile birlikte bir 'yama notları' yayınlanmadı. Güvenlik yaması gelecek lakin öteki değişiklikler yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Yeni güncelleme ile Galaxy A10 ve Galaxy A2 Core’un Telegram’da yaşadığı ahenk sıkıntılarının çözülmesi bekleniyor. Emsal bir sorunu yaşayan Galaxy A30, son güncellemeden sonra bu badireyi aşmıştı.

Galaxy S10 serisinde yer alan her üç telefon da yeni yamayı alacak. Güncelleme şu anda Hong Kong’da dağıtılmaya başlandı, yakında başka ülkelerde de indirilebilir olacak.