Samsung Galaxy Note10+, 20W Kablosuz Şarj Destekleyebilir

Samsung Galaxy Note10+, 20W Kablosuz Şarj Destekleyebilir

Kablosuz şarj özelliği şimdi istenilen düzeye gelmiş değil. Bu nedenle de akıllı telefon üreticileri eski adap kablolu şarj sistemlerinden pek de vazgeçemiyorlar.

Samsung Galaxy Note10+'a dair bir sızıntıya nazaran yeni amiral gemisi telefonun 20W kablosuz şarjı bulunacak. 20W kablosuz şarj dayanağı, kablosuz şarjın varsayılan şarj metodu haline gelmesini sağlayabilir.

Telefonlarla ilgili değerli ayrıntıları evvelce öğrenme ve sızdırmasıyla tanınan Roland Quandt, Samsung Galaxy Note 10+'ın kablosuz şarj aygıtının model numarasının EP-N5200 olduğunu ve 20W güç verebildiğini belirtiyor. FCC özelliklerine bakarak, 15W’luk bir kablosuz şarj aygıtının kelam konusu olduğunu belirten Quandt, bahsettiği aletin daha fazla güç çekebildiğini söyledi. Bu 20W şarj cihazının telefon ile paket olarak gelip gelmeyeceği belirli değil. Tekrar de bu kadar yüksek sürate sahip bir aygıt muhtemelen başka olarak satılacak. Böylelikle yeni Samsung Galaxy Note10 almayanlar da süratli kablosuz şarja sahip olabilecek.

Samsung Galaxy Note10+, 20W Kablosuz Şarj Destekleyebilir

Şu anda iPhone XS ve iPhone XS Max aygıtlar 10W’a kadar kablosuz şarj destekliyor. Yani yeni aygıt bu suratı iki katına çıkarabilecek güce sahip. Aygıt hakkında resmi bir bilgi olmasa da 7 Ağustos’ta yapılacak olan Galaxy Note10 tanıtımında daha fazla bilgi edinebiliriz. 

Kablosuz şarj teknolojisi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce kablosuz şarj suratlarının artması, kablolu şarja veda etmemizi sağlayabilir mi?