Samsung, Yeni Bir Katlanabilir Ekranlı Telefon Patenti Aldı

Samsung, Yeni Bir Katlanabilir Ekranlı Telefon Patenti Aldı

Samsung, geçtiğimiz yılın sonlarına yanlışsız şirketin birinci katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Fold'u duyurdu. Fakat şirket, katlanabilir telefonunun ekranında yaşanan sıkıntılar nedeniyle, modeli bir türlü piyasaya süremedi. Yapılan son açıklamalar ise, şirketin aylar sonra Galaxy Fold'un ekranında bulunan yanlışları giderdiğini ortaya koyuyor. 

Galaxy Fold modelinin üstesinden gelmeyi başaramayan Samsung, yeni bir katlanabilir ekranlı telefon patenti aldı. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından 4 Temmuz'da onaylanan bu patent, Samsung'un ilerleyen devirlerde piyasaya süreceği katlanabilir ekranlı modeli olabilir.

İşte Samsung'un yeni aldığı katlanabilir ekranlı telefon patenti;

Samsung, Yeni Bir Katlanabilir Ekranlı Telefon Patenti Aldı

Samsung, patent dosyasında bu akıllı telefonun sahip olduğu ekranın esnek bir yapıda olduğunu tabir etti. Ayrıyeten bu ekran, tümüyle cam içermiyor ve bu da ekranın sertliğini azaltan bir konu. Belgelerde geçen bilgilere nazaran bu ekranın katlanabilir yapısı, başka farklı katmanlardan oluşuyor ve bu katmanlar ekran büküldüğü vakit birbirlerinden ayrılabiliyor.

Samsung'un patent görsellerinde yer alan teknolojiyi ne vakit kullanacağı ya da kullanıp kullanmayacağı şu an için bilinmiyor.