Samsung Galaxy Note10 Ailesinin Ekran Koruyucusu Paylaşıldı

Samsung Galaxy Note10 Ailesinin Ekran Koruyucusu Paylaşıldı

7 Ağustos tarihinde New York'taki Samsung Unpacked etkinliğinde tanıtılması beklenen Galaxy Note10 ve Galaxy Note10+'ın ikişer modelle birlikte geleceği söyleniyor. İki aygıtın da hem 4G hem de 5G temaslarını destekleyeceği de belirtiliyor.

Samsung Galaxy Note10 Ailesinin Ekran Koruyucusu Paylaşıldı

Tanıtımların öncesinde telefonlarla ilgili bilgileri ortaya çıkaran Twitter kullanıcısı Ice Universe, bugün attığı bir tweet aracılığıyla iki modelin ekran koruyucularını kullanıcılara sundu. Fotoğraflara bakıldığı vakit iki aygıtta da delik ekrana yerleştirilmiş bir kameranın aygıtın tam olarak ortasında yer alacağı görülebiliyor. Art kameralar incelendiğindeyse telefonun sol üst köşesine dikey formda yerleştirilmiş kameraların kullanıcıları karşılaması bekleniyor.

Galaxy Note10 ve Galaxy Note10+'ın tüm modellerinin Amerika'da Snapdragon 855, dünyanın öbür bölgelerindeyse Exynos 9825 işlemcisini geleceği biliniyor. Ortaya çıkan son bilgilerde iki aygıtın da hem önde hem geride ToF sensörleri kullanacağı biliniyor. Bu sensörler, yüz tanımasında üç boyutlu haritalama yapmanın yanı sıra art planı bulanıklaştırma için de kullanılabiliyor.

Samsung Galaxy Note10 Ailesinin Ekran Koruyucusu Paylaşıldı

Kamera bakımından telefonun öteki özelliklerini incelediğimiz vakit kameraların 12 MP'lik bir lensin yanı sıra 12 MP çözünürlüğünde telefoto lensi ve 16 MP çözünürlüğünde ultra geniş açılı bir lensi kullanması bekleniyor. İki aygıtta da ekrana gömülü ultrasonik parmak izi okuyucu, PowerShare kablosuz güç paylaşımı ve IP68 sertifikası bulunacağı biliniyor. Doğal ki iki aygıtta da S Pen olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Samsung, geçtiğimiz sene akıllı kalemlerine Bluetooth özelliğini eklemişti. Kullanıcılar bu sayede fotoğrafları uzaktan çekebiliyor, medya sunumu ya da slayt gösterisi üzere süreçleri yönetebiliyordu. Bu yılsa kalemle ilgili fazla bir bilgi çıkmadığı için yeni bir özelliğin geleceği konusunda pek bir umut bulunmuyor.

Samsung Galaxy Note10 Ailesinin Ekran Koruyucusu Paylaşıldı

Telefonların beklenen fiyatlarına geldiğimiz vakit net bir şey söylemek şu an için mümkün olmasa da Galaxy Note10'un Amerika'da 1.100 ila 1.200 dolar bandında satışa çıkması bekleniyor. Bu da Türkiye'de vergiler hariç yaklaşık 6.350 ila 6.900 TL ortasında bir fiyat demek oluyor.

Ağustos ayının birinci çarşambasında aygıtla ilgili tüm bilgileri kaçırmamak için bizi takipte kalın.