Huawei P30 Pro'nun Sahtesi Piyasaya Sürüldü

Huawei P30 Pro’nun Sahtesi Piyasaya Sürüldü

Sahte telefon piyasası her geçen gün yeni eserlerle karşımıza çıkıyor. Çinli üreticiler, Huawei'nin son amiral gemilerinden P30 Pro'nun sahtesini piyasaya sürdüler. Üretilen düzmece P30 Pro'yu gerçeğinden daha birinci bakıştan ayırmak mümkün.

Üretilen uydurma P30 Pro'nun art yüzeyinde bir parmak izi sensörünün bulunması ve kamera yapısının biraz daha farklı olması direkt olarak soru işareti oluşturuyor. Ancak geçersiz telefonun üzerinde bulunan yazılar, eserin düzmece olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Huawei P30 Pro'nun Sahtesi Piyasaya Sürüldü

Huawei, birtakım akıllı telefonlarında “Leica” markalı kameralar kullanıyor. Gerçek bir Huawei P30 Pro'nun art kısmında da bu marka açıkça belirtiliyor. Lakin düzmece telefon üreticileri bu markayı “Leioa” olarak değiştirdiler. Üstelik telefonun model bilgilerinin yer aldığı açıklama kısmında ise “HWEI” yazıyor. 

Sahte modelin fiyatı ise önemli manada uygun. Bugün bir Huawei P30 Pro, Çin piyasasında 3.988 yuan (yaklaşık 3.337 TL) karşılığında satın alınabilirken, bu uydurma model ise yalnızca 508 yuan (yaklaşık 425 TL) karşılığında satın alınabiliyor. Üstelik üretilen bu düzmece P30 Pro'nun öbür ülkelerde de bulunabildiği söz ediliyor.

Huawei P30 Pro'nun Sahtesi Piyasaya Sürüldü

Webtekno grubu olarak pek çok sefer geçersiz telefonları sizlere gösterdik. Bu eserler gereksiniminizi görmeyeceği üzere, yüksek SAR kıymetleri nedeniyle sıhhatiniz için büyük bir risk oluşturuyor. Bu nedenle düzmece telefonlara yönelmemenizi tavsiye ederiz.