Sevgilisini Daha Fazla Görmek İsteyen Adam Müebbet Yedi

Sevgilisini Daha Fazla Görmek İsteyen Adam Müebbet Yedi

Akıllara sakinlik veren ve sinemalara bahis olabilecek trajikomik olay Hindistan’da yaşandı. Sevgilisini daha fazla görmek için bindiği uçakta bulunan tuvalete “Uçakta 12 korsan ve patlayıcılar var” formunda bir not bırakan iş insanı, müebbet mahpus cezasına çarptırıldı. Bindiği uçağın sahip olduğu firmada çalışan kız arkadaşını Mumbai’ye taşınmaya ikna edemediği için havayolu firmasına bir isim karalama operasyonu düzenleyen adamın planlarıysa hiç düşündüğü üzere gitmedi.

Çıktığı mahkemede hatalı bulunan Birju Salla, mahpus cezasının yanı sıra 720 bin dolarlık bir para cezasına da çarptırıldı.

Tek hadisesi bu olmayan ve 2017 yılında da Yeni Delhi-Mumbai seferini yapan Jet Airways uçağını da öbür bir kente acil iniş yaptırmak zorunda bırakan adam, Hindistan’da uçak kaçırma cezasının yeni yasasında yargılanan ve ceza alan birinci kişi oldu.

Sevgilisini Daha Fazla Görmek İsteyen Adam Müebbet Yedi

Uçakta bulunan ihbar mektubunu iş yerinde kendisinin yazdığını kabul eden Salla, mektubunda şu sözleri kullandı:

“Uçakta 12 korsan ve patlayıcılar var. Uçağı Keşmir'e (Keşmir'in Pakistan kontrolündeki kesimi) indirin.”

Salla’dan alınan para cezasının uçağın pilotları, kabin vazifelileri ve yolculara dağıtılacağı bildirildi. Pilotlar yaklaşık 1.500’er dolar alırken kabin vazifelileri 750, yolcular da 375’er dolar alacak.

Salla’nın avukatı kararın temyiz edileceği bilgisini verdi.