Snapchat, Yeni Keşfet Sayfası Üzerinde Çalışıyor

Snapchat, Yeni Keşfet Sayfası Üzerinde Çalışıyor

Eski popülerliğini yavaş yavaş kaybetmeye başlayan toplumsal medya platformu Snapchat, “Creator Shows” ismini verdiği yeni programının duyurusunu yaptmıştı Programda yer alacak ünlüler ortasında Arnold Schwarzenegger, Serena Williams ve Kevin Hart üzere isimler bulunuyordu.

Şirket, şimdide kısımları art geriye izlemeyi kolaylaştıracak olan yeni özelliği üzerinde çalışıyor. Şirketin özel programlar için ayıracağı bu sayfa, keşfet sayfasından ve öbür yayıncıların içeriklerin bulunduğu sayfalardan farklı olacak.

Snapchat, Yeni Keşfet Sayfası Üzerinde Çalışıyor

Uygulamanın içerisinde şu an test evresinde olan ve kimi kullanıcıların keşfet sayfasından kaydırma yaparak ulaşabildiği “Shows” (şovlar) sayfası, keşfet sayfasına nazaran daha derli toplu görünüyor. Bir yayın platformu titizliğinde hazırlanan sayfada yarıda bırakılan gösteriler ve abone olduğunuz gösteriler da yer alıyor.

Snapchat sözcüsü, şirketin, Gösteriler kısmıyla ilgili testler yaptıklarını doğrulamıştı fakat bu kısmın ne vakit geniş kullanıcı kitleleriyle buluşacağına dair net bir tarih vermemişti.

Snapchat, kendisine özel olarak içerikler üretilen kısmı olan Snap Original programlarından olan “Bringing up Bahbie” birinci 24 saatinde 10 milyon daha fazla kullanıcı tarafından izlendiğini açıklamıştı. Yani Snapchat’in, rakiplerine karşı tehlikede olan popülerliği için bu programlar kıymetli bir adım olabilir.

Ancak şirketin, tekrar güçlenmek için yapması gerekenlerden bir tanesi keşfet sayfasının dağınıklığını toparlamak olmalı ve şirket test ettiği yeni özelliğiyle bu istikamette adım atmaya kararlı üzere duruyor.