Snapdragon 855 Plus'lı İlk Telefon, Asus ROG Phone 2 Olacak

Snapdragon 855 Plus’lı İlk Telefon, Asus ROG Phone 2 Olacak

Akıllı telefon bölümünde aygıtların maliyetini ekseriyetle barındırdığı donanım belirliyor. Yüksek donanım özelliklerine sahip olan akıllı telefonlar, yüksek fiyatlarla karşımıza çıkarken düşük donanım özelliklerine sahip olan aygıtlar ise çok daha düşük fiyatlarla piyasaya sürülüyor.

Yılların donanım üreticisi ASUS ise yeni bir akıllı telefonunu duyurmaya hazırlanıyor. Akıllı telefonun oyunculara özel olarak tasarladığını söyleyen ASUS, bu aygıta ROG Phone 2 ismini veriyor.

Snapdragon 855 Plus'lı İlk Telefon, Asus ROG Phone 2 Olacak

Bugün ortaya çıkan bilgilere nazaran ASUS'un yeni oyuncu telefonu ROG Phone 2, yalnızca birkaç saat önce duyurusu gerçekleştirilen Qualcomm'un yeni yonga seti Snapdragon 855'in güzelleştirilmiş hâli Snapdragon 855 Plus'a sahip birinci akıllı telefon olacak

Qualcomm'un hâlihazırda piyasada bulundurduğu son kuşak işlemcilerden olan Snapdragon 855'e nazaran daha yüksek hızlara sahip olan SD855 Plus, 2,95 GHz ile çalışıyor. SD855'te ise bu kıymetin 2,84 GHz olduğu tabir ediliyor.

Snapdragon 855 Plus'lı İlk Telefon, Asus ROG Phone 2 Olacak

SD855 Plus ile performansta %4,2 oranında uygunlaştırma yapan Qualcomm'un en büyük değişikliği ise grafik süreç ünitesinde gerçekleşiyor. SD855 Plus yonga setinde bulunan Adreno 640 grafik süreç ünitesi, SD855'te bulunan grafik süreç ünitesine nazaran tam %15 daha performanslı.

ROG Phone serisinin birinci akıllı telefonunda da yeniden buna emsal bir durum yaşanmıştı. ROG Phone'da kullanılan Snapdragon 845 yonga seti, sıradan SD845'lere nazaran daha yüksek süratlerde çalışıyordu.

Snapdragon 855 Plus'lı İlk Telefon, Asus ROG Phone 2 Olacak,

Qualcomm'un Snapdragon 855 Plus yonga seti, tüm akıllı telefon üreticilerinin kullanımına açık olacak. ASUS ise bu yonga setini kullanan birinci akıllı telefon üreticisi olacak. ASUS'un yeni oyuncu akıllı telefonu ROG Phone 2'yi 23 Temmuz 2019 tarihinde tanıtması bekleniyor.