Super Mario 64'ün Mekanikleri PS4 Dreams'te Baştan Yapıldı

Super Mario 64’ün Mekanikleri PS4 Dreams’te Baştan Yapıldı

Dreams; PS4 platformuna özel olarak çıkan, insanların kendi usullerine nazaran oyunlar, bulmacalar, ve öteki her şeyi yapabildikleri açık uçlu bir tecrübe sunan görüntü oyunu oluşturma sistemidir. Bu sistemde oluşturduğunuz rastgele bir şeyi devasa çevrimiçi toplulukla paylaşabilir, topluluktaki öteki oyuncuların yaptığı şeylere göz atabilir ve hatta onların oluşturduğu eşyaları, etraf dizaynlarını ve karakterlerini kullanıp düzenleyebilirsiniz.  

Mario’yu sevenlerin ve oynayanların diledikleri üzere harita tasarlayabildiği Super Mario Maker 2, 2015 yılından beri hizmet vermekte fakat oyuncuların 3 boyutlu olarak bir şeyler tasarlayabilmesi için şimdi bir seçenek yoktu. Oyunun hayranları Nintendo tarafından bir haber bekliyorken bir PS4 kullanıcısı, Dreams sistemini kullanarak hoş bir işe imza attı. 

Super Mario 64'ün Mekanikleri PS4 Dreams'te Baştan Yapıldı

PieceOfCraft isimli bir PS4 kullanıcısı, şimdi erken erişimde olan Dreams sistemini kullanarak Super Mario 64’teki karakterimiz Mario’nun hareketlerini yine tasarlayarak eskisiyle neredeyse birebir olacak biçimde günümüze uyarlamayı başardı. Karakterin hareketleri birebir aynı olmasa da kâfi derecede emsal ve hoş gözüküyor.

Tabii bu, Dreams platformunda oluşturulan ilk replika tasarım değil. Bundan daha evvel de “Space Wars” isminde bir Star Wars replikası oyun, Dreams platformunda paylaşılmıştı. Aşağıdaki videoda PieceOfCraft isimli kullanıcının yaptığı işe göz atabilirsiniz.