Sony Xperia 1R, Dünyanın İlk 5K Ekranlı Telefonu Olacak

Sony Xperia 1R, Dünyanın İlk 5K Ekranlı Telefonu Olacak

Son vakitlerde yapılan bilgi araştırmalarında ortaya çıkan bilgilere nazaran Sony, 5K ekranlı bir telefon üzerine çalışıyor. J8220 model numarasına sahip olan aygıtın süreksiz olarak Sony Xperia 1R olarak isimlendirildiği biliniyor. Aygıtın son vakitlerde konuşulan Sony Xperia 2 olabileceği düşünülüyor.

UA (Kullanıcı Aracısı) profilinde tespit edilen bilgiler, aygıtın 5040×2160 piksel çözünürlüğüne sahip olduğunu gösteriyor. Bu da telefonun 21:9 bir en/boy oranıyla geleceğini onaylıyor. Karşılaştırma yapmak için Xperia 1'i örnek verecek olursak 6,5 inçlik ekranında 1644×3840 piksellik bir çözünürlük sunan aygıttan %70 daha fazla piksele sahip bir telefonun geleceği belirtiliyor.

Sony Xperia 1R, Dünyanın İlk 5K Ekranlı Telefonu Olacak

Piksel yoğunluğundan bahsetmek gerekirse Sony Xperia 1, 643 ppi'lık bir piksel yoğunluğuna sahip. Bunun yanı sıra ortaya çıkan yeni telefonda 899 ppi'lık bir piksel yoğunluğunun olacağı söyleniyor.

Şu an için sırf kodlarda ortaya çıkan telefonun ne halde ortaya çıkacağı ya da ekstra ne üzere özellikleri beraberinde getireceğini öğrenmek için beklemek zorundayız lakin Sony'nin bu türlü bir adım atması durumunda önemli bir teknolojiye de öncülük edeceğini söyleyebiliriz.