Spotify, iPad İçin Çoklu Görev Güncellemesi Yayınladı

Spotify, iPad İçin Çoklu Görev Güncellemesi Yayınladı

Popüler müzik ve podcast dinleme uygulaması Spotify, yıllardır iPad için de kullanılabilir durumda fakat uygulamanın, Apple tabletlerinin giderek artan çoklu vazife yeteneklerinden faydalanma konusuna kendisini adapte ettiğini söylemek pek de mümkün değil.

Spotify'ın iPad uygulamasında arkadaşlarınızın ne dinlediğini görmek ya da yeni bir oynatma listesi başlatmak için ekran değiştirmeniz gerekiyordu. Spotfiy, yaptığı güncellemeyle birlikte iPad uygulamasına, işletim sisteminde bulunan Slide Over ve Split View üzere işlevlerden faydalanan özellikleri ekledi. Yeni gelen özellikler sayesinde artık WhatsApp konuşmanızı bölmeden de podcastlere göz atabileceksiniz.

Spotify, iPad İçin Çoklu Görev Güncellemesi Yayınladı

Spotify, biraz geç de olsa en nihayetinde bu özelliği de kullanıcılarına sundu. Apple’ın iPad için geliştirdiği yeni işletim sistemi iPadOS, daha çok çoklu misyon odaklı olacak. Bu işletim sistemi, iPad’ini bilgisayar üzere kullanmak isteyenler için de epeyce yararlı. Spotify’ın yaptığı yeni değişiklik, yeni sisteme ahenk sağlanmasına yardım edecekken belki de farklı bir müzik platformunu kullanmak isteyen iPad kullanıcılarının kendilerini tercih etmelerini sağlayacak.

Sizce de Spotify, bu özelliklerden faydalanabileceği güncellemesini yayınlamak için geç mi kaldı? Fikirlerinizi ve niyetlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.