Spotify, Müzik Etiketleri Yüzünden Bilgileri Sızdırıyor mu?

Spotify, Müzik Etiketleri Yüzünden Bilgileri Sızdırıyor mu?

billboard.com'un açıklamış olduğu rapora nazaran, Spotify'da daha resmi olarak çıkmamış olan bir müziği hesaplarına evvelce kaydeden kullanıcılar, müziğin etiketinden beklediklerinden daha fazla şahsî bilgi paylaşmış olabilir.

Spotify, Müzik Etiketleri Yüzünden Bilgileri Sızdırıyor mu?

Spotify'daki müzik etiketleri, kullanıcıların hesaplarındaki dinleme alışkanlarını öğrenmek, mail adreslerini bilmek, geçmişte dinlenilen müzikleri algılamak, kütüphaneye müzik ekleyip çıkarmak üzere birtakım hareketleri gerçekleştirmek için birtakım vakitlerde kullanıcıdan müsaade ister. Lakin müzik devi, etiketlerin istediği müsaadelerin görülmesini zorlaştırmış durumda.

Bu durum her ne kadar büsbütün yasal olsa da, Spotify'ın şeffaflığı ve güvenilirliği konusunda birtakım soruları beraberinde getiriyor.

Perşembe günü yayınlanan bir raporda, husus hakkında şunlar söylenmiş:  “Örneğin, Litte Mix'in single'ı olan “Bounce Back”i Sony Music tarafından paylaşılan linklerden kaydetmeye çalışan Spotify kullanıcıları, Sony'nin onların Spotify hesabı datalarını görüntülemesine, Spotify'daki etkinliklerini görüntülemesine ve Spotify'da onların ismine süreç yapmalarına müsaade veriyor.”

Spotify, müsaadelerin zorlaştırılması konusunda rastgele bir açıklama yapmadı.