Netflix, Reklamlı Abonelik Modeline Geçmeyi Düşünmüyor

Netflix, Reklamlı Abonelik Modeline Geçmeyi Düşünmüyor

Netflix'e reklamlı üyelik modelinin geleceği bir müddettir tartışılıyor. Birtakım analistlere nazaran Netflix'in fiyatsız lakin reklamlı bir sürüme geçiş yapması şirkete 1 milyar dolardan daha fazla para kazandırabilir lakin görünüşe nazaran Netflix, bu türlü bir modele geçiş yapmak istemiyor.

Netflix, Reklamlı Abonelik Modeline Geçmeyi Düşünmüyor

Reklam sanayisi, Netflix'in bu türlü bir üyelik modeline geçmesini dört gözle beklese de Netflix, abonelik fiyatlarının zati hayli uygun olduğunu (ABD'de 12,99 dolar, ülkemizde 17,99 TL) belirterek kullanıcılara reklama boğmanın gereksiz olduğunu düşünüyor.

Reklam almak yerine reklam vermeyi tercih eden Netflix, önümüzdeki günlerde izlenmeye açılacak Stranger Things için Coca-Cola ve Baskin-Robbins şirketleriyle birlikte çalışıyor. Tüm bunlara ek olarak analistler, Netflix'in gelecekte taşınabilir oyun dünyasına da el atacağını ve buradan kâr elde etmeyi amaçlayacağını düşünüyorlar.

Özetleyecek olursak Netflix, kullanıcı tecrübesi konusunda epey hassas davranıyor ve yakın gelecekte reklamlı bir Netflix aboneliği seçeneği görmemiz pek mümkün değil.