Square Enix’in Avengers Oyunu, E3 Oyun Fuarında Olacak

Square Enix’in Avengers Oyunu, E3 Oyun Fuarında Olacak

Avengers, Marvel Sinematik Evreni’nin muvaffakiyetinden sonra sahiden büyük bir markaya dönüştü. Bu markadan yararlanmak isteyen firmalardan biri de Square Enix oldu.

Marvel yapıtlarından uyarlanan oyunun birinci ismi The Avengers Project olarak belirtilmişti. Oyunu Crystal Dynamics ve Eidos Montreal geliştiriyordu. Orjinal fragmanda Avengers takımının atılmış silahlarını, örneğin Captain America’nın kalkanını ve Thor’un cazip Mjolnir’i görüyorduk. Art planda bir kükreme duyuluyordu.

2017 yılındaki o tanıtımdan bu yana oyun hakkında yeni bir bilgi yoktu. Square Enix bu sessizliğini E3 2019’da sona erdirecek üzere duruyor. Avengers resmi Twitter hesabından atılan bir promosyon görseline nazaran oyunun ismi artık Marvel’s Avengers olacak ve E3’te panelde duyurulacak.

Marvel & Disney, görüntü oyunları kelam konusu olduğunda çok da faal değillerdi. Çizgi romanlardan uyarlanan oyunlar için son yıllarda büyük bir sessizlik kelam konusuydu. Marvel’s Spider-Man ve Telltale’in Guardians of the Galaxy oyunları, son yıllarda bilgisayara ve konsollara çıkan oyunlar oldu. Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order ise bu yılın sonlarına hakikat Nintendo Switch için çıkacak.

Oyunun nasıl olacağına dair bir açıklama yok, hatta oyunun çeşidi bile bilinmiyor. Crystal Dynamics’in Tomb Raider ve Legacy of Kain serilerinde imzası bulunuyor. Eidos Montreal de Tomb Raider serisinde çalışmıştı. Stüdyo ayrıyeten Deus Ex’e de imza attı.

MCU’da sevdiğimiz Avengers takımına veda etmiş olabiliriz lakin oyunlarda klasik kadroyu görmeye devam edeceğiz üzere duruyor. Oyun hakkında açıklamaların yapılacağı E3 konferansı 10 Haziran’da gerçekleştirilecek.