Steam'e Favori Oyunlar İçin Yeni Bir Özellik Geliyor

Steam’e Favori Oyunlar İçin Yeni Bir Özellik Geliyor

Valve'ın sahibi olduğu oyun platformu Steam'e yeni özellikler geliyor. Şirketin, kullanıcıların hizmetine sunmadan evvel yeni özelliklerini duyurduğu Steam Labs'da ortaya çıkan yeni özellikler, oyunseverlere tavsiye edilen oyunların genel yapısını değiştiriyor.

Bu yeni özellikler hayata geçtiği takdirde oyuncular, kendilerine tavsiye edilmesini istedikleri oyunların algoritmalarını dilekdikleri üzere yönetebilecekler. Bu sayede oyuncular, kendilerine en uygun yeni oyunları bulabilecekler.

Steam'e Favori Oyunlar İçin Yeni Bir Özellik Geliyor

Steam'in test sürecini başlattığı bu özelliklerden birincisi, mikro tanıtım görüntüleri. Bu bilhassa birlikte oyunların altı saniyelik tanıtım görüntüleri gösterilecek. Bu da oyunseverlerin genel manasıyla bir oyun hakkında fikir sahibi olmalarını sağlayacak.

Steam'in kullanıcıların hizmetine sunmayı planladığı bir başka özellik ise interaktif oyun tavsiyeleri. Bu yenilik aslında pek çok oyunseverin gereksinim duyduğu bir özellik. Bu özelliği kullanan oyuncular, kendilerine tavsiye edilecek oyunların her özelliğini detaylandırabilecekler. Son vakitlerde tanınan oyunları takip edebilecek, ya da yalnızca belli bir cinsteki oyunları tavsiye olarak inceleyebilecekler.

Steam'in test ettiği bu özellikleri sizlerde görüntüleyebilirsiniz. Burada bulunan temas sizi Steam Labs'a yönlendirecektir. Sizlerde ilginizi çeken yeniliklerin, Steam platformunda nasıl görüneceğini, irtibatta bulunan görüntüler ile öğrenebilirsiniz.