Escobar'ın Kardeşi: Elon Musk Fikrimi Çaldı

Escobar’ın Kardeşi: Elon Musk Fikrimi Çaldı

Geçtiğimiz sene Elon Musk, 'Not a Flamethrower' (Alev Makinesi Değil) isimli bir projeden bahsetmişti. Pablo Escobar'ın kardeşi Roberto Escobar, bu projeye son derece benzeyen bir aygıtı satışa çıkarttı ve Elon Musk'ın fikrini çalarak piyasada onu alt ettiğini belirtti.

Digital Trends'e açıklama yapan Roberto Escobar, Elon Musk'ın kendisine 100 milyon dolar ödemesi gerektiğini, yoksa mahkemede görüşeceklerini söyledi.

Escobar'ın Kardeşi: Elon Musk Fikrimi Çaldı

Birçok sinemaya ve son vakitlerin en çok konuşulan dizilerinde biri olan Narcos'a bahis olmuş, uyuşturucu baronu Pablo Escobar'ın kardeşi, Tesla ve SpaceX'in CEO'su ile bir mutabakat yaptığını ve eseri Tesla çatısı altında çıkartmayı planladıklarını söz etti. Escobar, bunun karşılığında kâr oranından %20 alma konusunda anlaşıldığını lakin Elon Musk'ın bu parayı ödemediğini belirtti.

Geçtiğimiz şubat ayında açıklama yapan Escobar, Elon Musk'ın eser ismini 'Not a Flamethrower' olarak değiştirdiğini ve muahedeyi atlattığını belirtti. Elon Musk, birçok ajansın eser ismi 'Flamethrower' (alev makinesi) olan bir eseri ihraç etmeyi kabul etmeyeceği için eserin isminde değişiklik yaptığını belirtti.

Escobar'ın Kardeşi: Elon Musk Fikrimi Çaldı

Escobar açıklamalarında fazla bir delil sunmamış olsa da paranın ödenmemesi durumunda olayı mahkemeye taşıma konusunda kararlı olduğunu belirtti. Ayrıyeten açıklamalarında “Bahsettiğim %20 şu anda 2 milyon dolara denk geliyor fakat adımı karaladığı ve parayı ödemediği için 100 milyon dolar talep edeceğiz” sözlerini sarf etti.

Roberto Escobar'a nazaran Tesla mühendisleri, 2017 yılının ortasında bir ziyaret gerçekleştirerek para yakabilecek oyuncak bir alev makinesi fikri hakkında görüşmeler gerçekleşti. Bu görüşmenin akabinde Musk'ın 2018 yılında The Boring Company isimli bir şirketle 'Not a Flamethrower' isimli bir eser çıkarması da Escobar'ı sinirlendirdi.

Escobar'ın Kardeşi: Elon Musk Fikrimi Çaldı

Elon Musk şu an için hususa ait bir açıklama yapmasa da Twitter üzerinden TMZ'nin 'Pablo Escobar'ın Kardeşi: Elon Benim Alev Makinesi Fikrimi Çaldı. Bu ortada benim alev makinemi alın' başlıklı haberine “Alev Makinesi Değil, Bay Escobar” şeklinde cevap verdi.