Tamamen Ücretsiz Spider-Man: Far From Home VR Oyunu

Tamamen Ücretsiz Spider-Man: Far From Home VR Oyunu

Vizyona girdiği birinci hafta sonunda Türkiye’de en âlâ Temmuz ayı açılışına imza atan Spider-Man: Far From Home, isminden kelam ettirmeye devam ediyor. Sinemada bulunan kostümler üzere birtakım ayrıntıların resmi PlayStation 4 oyununa fiyatsız olarak sunulmasıyla, aslında oyun dünyasında da tesirini hissettirdi. 

Bugünkü odak noktamız ise Sony ve Marvel’ın sinemanın tanıtımı için imza attığı fiyatsız bir oyun. Steam üzerinde ulaşılan bu fiyatsız Spider-Man oyununda en büyük yenilik, hayranların uzun müddettir beklentisini karşılayan bir şey oldu. Oyuncular, HTC Vive ya da Oculus Rift gözlükleriyle Örümcek-Adam’ın yerine geçip New York’un Manhattan caddelerinde dolaşabiliyorlar. 

Spider-Man: Far From Home VR fragmanı:

Aslında oyunun öykü manasında çok fazla şey sunmadığını belirtmek gerekiyor. Çünkü asıl odaklanılan nokta kentte Örümcek-Adam tecrübesi. Bunun dışında dev bir robotun kente saldırması ve onunla savaşımız işlenmiş. Ayrıyeten kentteki araçları ve insanları yöneten yapay zeka sistemlerine çok da odaklanılmamış üzere görünüyor. 

Spider-Man VR oyunu aslında ilerleyen periyotlarda gelmesi olası daha büyük üretimler için bir deneme olarak algılanabilir. Bunun dışında beklentisi yüksek olmayan hayranları tatmin edebilir. Bakalım ilerleyen periyotta, daha büyük bütçeli bir VR Spider-Man oyunuyla karşılaşacak mıyız