200 Bin Kişi, 51. Bölgeyi İşgal Etmek İçin İmza Topladı

200 Bin Kişi, 51. Bölgeyi İşgal Etmek İçin İmza Topladı

Facebook üzerinden oluşturulan bir aktiflik için yaklaşık 200 bin kişi imza attı. Aktifliğin hedefiyse görenleri şaşkına uğrattı.

'51. Bölge'yi Talan Edelim, Hepimizi Birden Durduramazlar' biçiminde bir isme sahip aktiflik. 20 Eylül'de şafak vaktinde Hava Kuvvetleri bölgesine yakın bir yerde toplanarak bir taarruz düzenlemeyi planlıyor. Aktifliği düzenleyen kişi, uzaylıları görmek hedefiyle aktifliği başlattı.

200 Bin Kişi, 51. Bölgeyi İşgal Etmek İçin İmza Topladı

Şu ana kadar yaklaşık 200 bine yakın kişinin katılmak için imza attığı aktiflikte 200 bine yakın kişi de 'etkinliğe katılmayı düşünüyorum' formunda imza verdi.

Etkinliğin çok büyük ihtimalle latife olduğu düşünülüyor. Aktifliği açan sayfanın mizah içeriği paylaşmasının yanı sıra aklı yerinde olan kimsenin dünyanın en inançlı alanlarından birini yağmalama emeliyle bölgeye yaklaşmayı planladığına ihtimal verilmiyor.

200 Bin Kişi, 51. Bölgeyi İşgal Etmek İçin İmza Topladı

Yine de akının önemli olması durumunda birinci taarruz dalgası, yeşil oklarla işaretlenen yerlerden başlayacak. İkinci dalgada kırmızı ve mavi oklarla belirtilen yerlerden atak düzenlenecek. Siyah okla belirtilen alandaysa bir hafriyat çalışması yapılarak tünel takımları işe koyulacak. Doğal ki bunların hepsinin kolay bir latifeden ibaret olduğu düşünülüyor.

Basının yanılması ve aktifliğin gerçek olması durumunda da son derece saklı olan ve içerisinde demir teller, radarlar ve ağır teçhizatlı askerler bulunan bölgeye girmenin tam manasıyla imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Natürel ki içeri girmeye çalışanların mermiden süratli koşmadığını ya da Terminatör sinemasından fırlamadıklarını düşünüyoruz. Aksi takdirde dünya tarihine ismini altın harflerle yazılacak bir aktifliğin bizleri beklediğini söyleyebiliriz.

200 Bin Kişi, 51. Bölgeyi İşgal Etmek İçin İmza Topladı

Toplamda 1,2 milyon hektar ve 12.950 kilometrekare üzerine konseyi olan 51. Bölge, yasaklı bir hava alanı olarak biliniyor. 1955 yılında ABD Hava Kuvvetleri'nin kurulduğu bölge, yüzlerce nükleer silah testinin yanı sıra uzaylılarla ilgili çalışmaların yapıldığı söylentilerine mevzu olmasıyla tanınıyor.

Tabii ki Webtekno olarak bu mevzuyu daha evvel ele almıştık. Uzaylılar nitekim 51. Bölge'de bulunuyor mu ya da 51. Bölge'de neler yapılıyor soruları, daha önceden bizim de aklımıza takılmıştı. Bu hususa ait görüntümüze, aşağıdaki temas aracılığıyla ulaşabilirsiniz.