THY, Rüya Uçağı Dreamliner’ın İsmini Açıkladı

THY, Rüya Uçağı Dreamliner’ın İsmini Açıkladı

Eren Bülbül, erzak çalan PKK mensubu teröristleri ihbar etmiş, teröristlerin girdiği konutu askerlere gösterirken açılan ateş sırasında Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte şehit olmuştu. O olayın üzerinden 2 yıl geçti. 

THY, envanterine girecek olan birinci Boeing 787-9 Dreamliner model uçağın isminin belirlenmesi için internet üzerinden anket düzenlemişti. Ankette Perge, Assos, Göbeklitepe, Zeugma isimleri yer alıyordu. Toplumsal medyada ise 150 binden fazla paylaşımla THY’ye uçağın isminin Eren Bülbül olması daveti yapıldı. THY, şehit Eren Bülbül anısına dün filoya dahil olan birinci Boeing 787-9 Dreamliner’a “Maçka” isminin verildiğini açıkladı.

THY, Rüya Uçağı Dreamliner’ın İsmini Açıkladı

Konuyla ilgili THY’den yapılan açıklamada,  “Filomuzun birinci Boeing 787-9 Dreamliner'ının ismine karar vermek için yaptığımız ankete katılan ve ismi Eren olsun diyerek dayanak veren tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.Yeni uçağımıza kahraman Eren'imizin memkeleti “Maçka” ismini verdik.İlk uçuşumuz da Trabzon'a. Ailesiyle birlikte daima birlikte Eren'i ziyaret edeceğiz. Biz bayrağımızı gururla taşıyor, bu vatan için uçuyoruz.İyi ki varsınız” denildi.

THY, Rüya Uçağı Dreamliner’ın İsmini Açıkladı

Türkiye’nin yerli ve ulusal SİHA’sı olan Bayraktar TB2’lerden birine de Eren’in ismi verildi.