WhatsApp Durumları Diğer Platformlarda Paylaşılabilecek

WhatsApp Durumları Diğer Platformlarda Paylaşılabilecek

1 milyarın üzerinde kullanıcı sayısına sahip olan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, durum paylaşımı yapan kullanıcılarını şad edecek olan yeni bir özelliği test ediyor. Test basamağının tamamlanmasının akabinde hem Android hem de iOS kullanıcıları, Whatsapp'ın bu yeni özelliğini kullanmaya başlayabilecekler.

  • WhatsApp Web hakkında her şey için tıklayınız.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar, yaptıkları durum güncellemelerini Facebook, Instagram ve Google'ın 'Fotoğraflar' hizmeti üzerinden paylaşabilecekler. Bu özelliğin en dikkat cazip kısmı ise bu paylaşımı yaparken hesapların birbirlerine bağlanmasının gerekmemesi. WhatsApp bu noktada, Android ve iOS data paylaşım API'si kullanacak. Özellik, kullanıcılar tarafından işte bu türlü görülecek;

WhatsApp Durumları Diğer Platformlarda Paylaşılabilecek

Ancak bu özellikte otomatik olarak paylaşım yapan bir ayar menüsü bulunmayacak. Bunun nedeni ise uygulamanın kullanım hedefi. Facebook'un sahip olduğu WhatsApp, Mark Zuckerberg'in şirketinin kirlenen imajından ötürü her fırsatta kullanıcı datalarını katiyen Facebook'la paylaşmayacaklarını söylüyor lakin bu kelama ne kadar güvenilmesi gerektiği büyük bir tartışma konusu. Güvenilirliğini kaybetmek istemeyen WhatsApp, bu yüzden uygulamaya otomatik paylaşım seçeneği getirmiyor.

WhatsApp Durumları Diğer Platformlarda Paylaşılabilecek

Günlük olarak 500 milyondan fazla faal kullanıcısı olan WhatsApp'ın, bu özelliği ne vakit hizmete sunacağı bilinmiyor. Lakin ilerleyen periyotlarda bu özelliğin WhatsApp'a nasıl bir geri dönüşünün olacağını daima birlikte göreceğiz.