Truecaller'ın Android Sürümüne Arama Yapma Özelliği Geldi

Truecaller’ın Android Sürümüne Arama Yapma Özelliği Geldi

Truecaller kullanıcılarını yakından ilgilendiren yeni bir özellik şirket yetkilileri tarafından resmen duyuruldu. 'Truecaller Voice' olarak isimlendirilen bu yeni özellik sayesinde tıpkı platformda bulunan kullanıcılar birbirlerini internet irtibatı üzerinden arayabilecekler. İnternet üzerinden Ses Protokolü olarak isimlendirilen ve VoIP olarak bilinen bu özelliğin kullanıcıların hizmetine 10 Haziran'dan itibaren başlandığı, kısa bir mühlet içerisinde tüm Android aygıtların bu güncellemeyi alacakları söz edildi.

Bu özelliği kullanabilmeniz için telefonunuzun bir taşınabilir ağa ya da Wi-Fi ağına bağlı olması gerekiyor. Şirket yetkililerinin yapmış olduğu açıklamalarda altyapının çok sağlam kurulduğu söz edilerek, Truecaller Voice kullanıcılarının yüksek ses kalitesinde ve mümkün olan en düşük gecikme müddetine sahip olan bir konuşma tecrübesi yaşayacakları belirtildi.

Truecaller'ın Android Sürümüne Arama Yapma Özelliği Geldi

Bu özelliğin test sürecinin başlamasıyla birlikte birinci olarak özelliği yalnızca 'Premium' kullanıcıların kullanabileceği izlenimi yaratılmış, abonelikleri bulunmayan kullanıcılar bu duruma ses yükseltmişlerdi. Lakin güncellemenin kullanıcılara sunulmasıyla birlikte bu özelliğin tüm Truecaller kullanıcıları tarafından deneyimleneceği ortaya çıkmış oldu. 

Tüm bunlara ek olarak bu özelliğin iOS platfromu için de geleceği belirtildi. 

Eğer Truecaller uygulamasını indirmek isterseniz, uygulamanın mağazalarda bulunmadığını belirtelim. Bu yüzde orjinal kaynaktan indirme yapmanız gerekiyor. Bunun için de burada bulunan ilişkiyi kullanarak Truecaller uygulamasının yepyeni internet sitesine gidebilir, gereksiniminiz olan sürümü indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.