Tuşlu Tasarıma Sahip Garip Bir Nokia Telefon Ortaya Çıktı

Tuşlu Tasarıma Sahip Garip Bir Nokia Telefon Ortaya Çıktı

Google, düşük özellikli telefonlar için iki farklı işletim sistemine sahip. Bunlardan biri, 1 GB ya da daha az belleğe sahip olan aygıtların tercih ettiği ve özgün Android'in tabir yerindeyse biraz daha seyreltilmiş hali olan Android Go. İkinci seçenekse Google'ın Kai Technologies ile ortak çalışarak geliştirdiği ve Google hizmetlerini alabildiğiniz KaiOS işletim sistemi.

Ortaya çıkan imajlarda yeni bir Nokia markalı aygıt ortaya çıktı. İmgelere bakıldığı vakit katiyen Android'in hafif bir sürümünü kullandığı görülen aygıtın KaiOS işletim sistemini kullandığı düşünülüyor.

Tuşlu Tasarıma Sahip Garip Bir Nokia Telefon Ortaya Çıktı

9to5Google, bugün hâlâ geliştirme sürecindeki bir Nokia olduğu düşünülen telefonun fotoğraflarını paylaştı. İsminin bilinmeyen kalmasını isteyen bir kaynak, aygıtın bir çeşit Android işletim sistemini kullandığını ve rastgele bir yerde marka bulunmamasına karşın aygıtın Nokia'ya ilişkin olduğunu belirtti. Olağan ki evvelden de belirttiğimiz üzere telefonun Android kullanmıyor olması ve Linux tabanlı KaiOS kullanıyor olması çok daha mümkün.

Tuşlu Tasarıma Sahip Garip Bir Nokia Telefon Ortaya Çıktı

Görseller dikkatli bir biçimde incelendiği vakit ana ekrandaki öğelerin KaiOS'ta olduğu üzere dizildiğini ve aşağıdaki araç çubuğunun KaiOS'taki üzere üç adet seçeneğe sahip olduğu görülebiliyor.

Tüm bu ipuçlarının yanı sıra ekranda Google Chrome uygulamasının görülmesi akıllara direkt bir Android aygıtı getirse de KaiOS'un Google ile ortak bir çalışma olduğunu hatırlatmakta da yarar var. Olağan ki ekrandaki Google Asistan ayrıntısını da atlamamak gerekiyor.

Son olarak aygıtın dış görünüşüne baktığımız vakit mutlaka ve muhakkak bir amiral gemisi olmadığını, kolay gereksinimleri karşılamak üzere çıkacağını görebiliyoruz. Altta bir tuş kadrosunun rahatlıkla görülebildiği aygıtın bir adet de ön kameraya sahip olduğunu görüyoruz. Uzun vakittir görmediğimiz 9 tuşlu bir tuş ekibine sahip olan aygıt, en son teknoloji olmasa da yeni teknolojiye sahip olan eski bir aygıt üzere görünüyor.