Ünlü PS4 Oyunu God of War'ın Karakter İsmi Nasıl Bulundu?

Ünlü PS4 Oyunu God of War’ın Karakter İsmi Nasıl Bulundu?

PlayStation platformu için üretilmiş oyunlardan bir tanesi olan God of War'ın ana kahramanı Kratos'tur. Ailesinin intikamını almak için çaba eden Kratos, oyunun ilerleyen sürümlerinde de bu gayretini sürdürdü. Oyunun sahipleriyle bütünleşen bu karakter, hem kişiliği hem de ismiyle kabul gördü. Lakin oyunun geliştiricilerinden olan Stig Asmussen, verdiği bir röportajda bu karakterin isminin veriliş öyküsünü anlattı.

Asmussen, oyun geliştirildiği sırada karakterin isminin “Dominus” olduğuna karar verdiklerini fakat şirketin pazarlama ünitesinin bu ismi sevmediğini söyledi. Ortaya oyunun bir numaralı ismi David Jaffe'nin girdiğini söyleyen Asmussen, oyunun ana karakterinin isimlendirilmesi için takımından isim listesi oluşturması istediğini söyledi.

Ünlü PS4 Oyunu God of War'ın Karakter İsmi Nasıl Bulundu?

Toplanan isimlerin değerlendirilmesinden sonra ortaya çıkan isme çok şaşırdığını söyleyen Asmussen, pazarlama ünitesinin “Stig” ismini önerdiğini söyledi. Asmussen bu duruma çok şaşırmıştı zira kendi ya da arkadaşları, “Stig” ismini tavsiye etmemişlerdi. Asmussen'in yalnızca verdiği listenin altında kendi ismi yazıyordu ve bu isim pazarlama ünitesinin güzeline gitmişti.

Asmussen verdiği röportajda, oyunun ismiyle ilgili de misal bir tartışmanın yaşandığını söyledi. Oyunun isminin birinci başta “Dark Odyssey” olmasının kararlaştırıldığı, geliştirici grubun bu ismi çok benimsediği lakin pazarlama ünitesinin bir kere daha bu isme onay vermediğini söyleyen Asmussen, sonradan oyunun isminin God of War olarak belirlendiğini tabir etti.

Oyunun ve ana karakterin şimdiki ismi oyunseverler tarafından kabul görmüş durumda. Lakin şayet bu kaliteli oyun farklı bir isimle piyasaya sürülse tıpkı heyecanı yaratır mıydı, bilinmiyor.