Vivo V15 ve Vivo V15 Pro’nun Üretimi Durduruldu

Vivo V15 ve Vivo V15 Pro’nun Üretimi Durduruldu

Çinli telefon üreticisi Vivo, V15 Pro modelini bu yılın başlarında Şubat ayında kesin olarak piyasaya sürülmüştü. Aygıt, satışa sunulduktan bir ay sonra Hindistan’daki en çok satan V serisi akıllı telefon oldu. Ayrıyeten V15, piyasaya sürüldükten sonra düşük segmentte savaşacak bir model daha yayınlamıştı.

Şimdi Vivo’nun her iki telefonun da üretimini durduğunu söyleyen bir rapor ortaya çıktı. 91Mobiles’e nazaran ortaya Vivo artık bu iki akıllı telefon modelini üretmeyecek. Ortaya çıkan rapora göre telefonların, stokları bitene kadar yalnızca çevrimiçi mağazalarda satışına devam edileceği öğrenildi. Şu anda telefonlar çevrimiçi mağazalarda Vivo’nun birinci piyasaya sunuş fiyatından biraz daha düşük fiyatlara satın alınabiliyor.

Vivo V15 ve Vivo V15 Pro’nun Üretimi Durduruldu

Telefonların üretiminin durmasının sebebi olarak Helio P65 dayanaklı Vivo S1’in de yer aldığı Vivo S serisi gösteriliyor. Vivo, yakında Hindistan’da iQOO alt markasını da piyasaya sürecek ve bu da üretimden vazgeçme sebeplerinden birisi olabilir. Öteki bir neden ise Snapdragon 712 dayanaklı Vivo Z1’in piyasaya sürülmesi olabilir. Vivo Z1, Vivo15’e nazaran çok daha ucuz ve çok daha güzel performans sağlıyor. Vivo Z1, Hindistan pazarında 26 Temmuz’da satışlarına başlayacak.